Skocz do zawartości
Forum

Prawidłowy poziom cukru przy cukrzycy typu I


Gość 2p...r5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 26 lat od 5 lat choruje na cukrzyce typ 1 od 4 lat na insulinie posiłkowej
problem jest mianowicie taki od 3 miesięcy odstawiłem insuline gdyż po obliczeniu jednostek na posiłek cukier po pół godzinie mi dosyc mocno spadał z mniejszyłem dawke insuliny na posiłek o połowie i nic to nie dało więc odstawiłem ale nadal po posiłkach tak około 1,5 godziny cukry są w granicach 80-100 bez wisiłku jest to dla mnie niepokojące i żle sie czuje z takimi cukrami.
wyczytałem na necie że gdy przeż dłuzszy czas utrymywały sie dość wysokie cukry to organizm przyzwyczaił sie do nich i teraz normalny cukier w granicach 80-100 traktuje jak niedocukrzenie czy to prawda .

Odnośnik do komentarza

Witam!
Po pierwsze powinien Pan wiedzieć, że nie należy samodzielnie manipulować przy dawkach insuliny, gdyż może spowodować to więcej szkody, niż pożytku. O zmianach dawek insuliny powinien decydować lekarz - najlepiej specjalista diabetolog lub endokrynolog. Podane wyniki cukru po posiłkach są prawidłowe i absolutnie nie świadczą o niedocukrzeniu. Jest to również nieprawda, że organizm przyzwyczaja się do wysokich cukrów. Podwyższona glikemia jest stanem patologicznym i prowadzi do wielu powikłań! Proszę o tym pamiętać!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...