Skocz do zawartości
Forum

Kłujący ból jąder, słaby wzwód i zmiany skórne na nadgarstakch


Gość th...er

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Mam 23 lata, jestem osoba względnie szczupły (181cm wzrostu przy wadze 78kg) i uprawiającą sport w miarę regularnie. Około półtora roku temu (stycznia 2011) poczułem sie osłabiony, zdawało mi sie, ze to kwestia przebytego przeziębienia, jednak zauważyłem pewne niepokajace objawy. W krotkim odstepie czasu pojawiły się u mnie problemy z erekcją, niemożność osiągnięcia (a jak już się uda to utrzymania) spontanicznego, pełnego (nawet przy masturbacji) wzwodu, z którym nigdy wcześniej żadnych kłopotów nie miałem. Pojawiły sie także problemy z poranna erekcja, która występuje teraz rzadko i również jakby nienaturalnie (powiedziałbym, ze na jakieś 50%). Miałem wrażenie ,ze penis jest wiotki i zmęczony, dodatkowo pojawiły sie zmiany skórne w okolicach nadgarstków, dłoni, pępka, dość intensywne wypadanie włosów. Zaalarmowało mnie to i zgłosiłem sie do dermatologa (wcześniej zrobiłem podstawowe badania krwi, cukru, tsh - wszystko w normie), który stwierdził występowanie liszaja płaskiego, oraz zalecił badanie USR, w celu wykluczenia zmian chorobowych (co tez uczyniłem kilka dni po wizycie, wynik negatywny). Sytuacja nie poprawiała sie, a wrecz przeciwnie - pogarszała. Do problemów juz istniejących dołączył kłujący ból jąder (u podstawy), z którym zgłosiłem się do urologa. Po zbadaniu prostaty i ogólnych oględzin lekarz nie znalazł nic niepokojącego, a jedynie przepisał zapobiegawczo czopki przeciwzapalne. W dalszym ciągu nie widziałem poprawy, wiec postanowiłem wybrać się do innego urologa ,a zarazem seksuologa, który zrobił ogólny wywiad po czym przepisał Sildenafil na, jak to ujął, odblokowanie psychiczne. Po przeprowadzonej kuracji nie zauważyłem żadnych postępów. Moje problemy skutecznie przeszkadzają mi w odbyciu satysfakcjonującego stosunku, aczkolwiek czasem jest to mozliwe. Właśnie podczas jednego z takich ostatnich wybryków odczułem ból pod żołędziem, gdzie dzień później pojawiła sie liszajowata zmiana czemu towarzyszy bol jader (podobny jak ten wyżej opisany) i kłujący bol w okolicy zoledzia (głównie pod wędzidełkiem i w miejscu wykwitu). O ile przez te kilka dni zmiana pod zoledziem zaczeka zanikac o tyle bol dalej występuje co jest bardzo niepokace. Moze dodam tylko, ze odnoszę wrażenie ,ze znajoma erekcja następuje dopiero na chwilę przed wytryskiem i również trwa względnie krotko.
Dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że czeka mnie kolejna (i to moze nie jedna) wizyta u lekarza, jednak moje pytanie jest nastepujace - Co to moze byc i do ktorego ze specjalistow udac sie najpierw? Urologa, dermatologa/wenerologa czy seksuologa?

Bylbym bardzo wdzieczny za odpowiedz,
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Teoretycznie Twoje zaburzenia mogą mieć podłoże zarówno organiczne jak i psychogenne. Bardziej prawdopodobne wydaje się być jednak podłoże organiczne. To co jest pewne, to fakt, że konieczna jest dodatkowa diagnostyka, tj. USG narządów płciowych oraz badania serologiczne w kierunku chorób wenerycznych. Na badania serologiczne skieruje Cię wenerolog, zaś USG powinien zlecić urolog. Wyżej wymienione badania powinny umożliwić postawienie prawidłowej diagnozy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...