Skocz do zawartości
Forum

Podwyższone CRP a przełom tarczycowy


Gość Nesca24

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Nesca24

Mam takie pytanie mój tata lat 52 ostatnio bardzo nagle zachorował, ale tak dziwnie. Była wysoka gorączka prawie 40 stopni, osłabienie i biegunka. Przy tym wszystkim bardzo się pocił. Ale to trwało 2-3 dni i przesżło./ Potem tata zrobił badania bo podejrzewał że to może był przełom tarczycy, ponieważ u nas bardzo duzó osób ma coś z ta tarczycą. Moja babcia ze strony taty ma własnie nadczynność. OTo te badania:
CRP w surowicy - 90.32 (norma 0.00 - 5.00)
TSH - 0.0041 (norma 0.35 - 4.94)
FT 3 - 4.00 (norma 1.71 - 3.71)
FT 4 - 1.64 (norma 0.7 - 1.48)
WBC - 3.23 (norma 4.00 - 10.00)
Czy to był przełom czy coś innego.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

Z pewnością u Taty mozna rozpoznać nadczynność tarczycy - jest bardzo niski poziom TSH i przekroczony poziom hormonów tarczycowych. Stąd tata powinien otrzymać skierowanie do endokrynologa, który zdiagnozuje przyczynę nadczynności - gdyz te mogą być różne i wymagają rożnego leczenia i podejścia do pacjenta.

Przelom tarczycowy to stan w którym poziom hormonów tarczycy jest bardzo wysoki, jest to stan zagrozenia życia, który nie ustępuje samoistnie. Z tego co Pani pisze, Tata raczej miał infekcję z gorączką i towarzyszącymi objawami.

Zwraca uwagę niskie WBC - szkoda, ze nie napisała Pani pełnego wyniku mofolorgii krwi. Z pewnością konieczna jest jego analiza i w razie potrzeby pogłebienie diagnostyki lub powtórzenie badania.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...