Skocz do zawartości
Forum

Wysoki cukier i nadwaga u cukrzyka


Gość el...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość el...ka

Pisze w imieniu mojego chłopaka który jest chory na cukrzyce typu 1 od 12 roku życia a ma obecnie 27 ostatnio nie dba wogóle o swoje zdrowie nie stosuje prawidłowej diety je duzo nie zdrowych rzeczy albo jeden posilek dziennie i to jeszcze w biegu do tego ma nadwage 20kg i pojawiły sie ostatnio nie pokojace obiawy jest cały czas przemeczony,ma zawroty głowy nie moze sie skupic na niczym nie pamieta gdzie zostawia nie które rzeczy czesto boli go bruch i ma za duzy cukier. Nawet czeste zachwiania raz za duzy raz za mały. Chcialabym mu jakos pomoc dieta i cwiczeniami tylko za bardzo nie wiem jaka bedzie odpowiednia dla niego dieta i cwiczenia.Wiec poprosiła bym o dobra rade w tym przypadku. Nie znam jego dotychczasowych wyników badan bo z tego co mi wiadomo to ostatnie badania które miał robione to 3 lata temu i mozna powiedziec ze były nawet dobre. Martwie sie o jego zdrowie i przerazaja mnie te obiawy bo nie wiem co one moga oznaczac w jego przypadku.Lekarzy tez unika bo twierdzi ze nie ma czasu.Poza tym nie chce zrobic sobie badan bo boji sie złych wyników.Wiec prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Niestety nie da się zalecić właściwego postępowania w przypadku gdy nie znane są wyniki badań Pani partnera. Ze względu jednak na fakt, że nieprawidłowo kontrolowana cukrzyca może powodować liczne powikłania (np. niewydolność nerek) dobrze byłoby gdyby Pani partner zmienił swoje postępowanie. Proszę go przekonać, by skierował się do specjalisty diabetologa. Będzie mógł tam uzyskać skierowanie na badania oraz zapisać się na kurs prawidłowego żywienia w cukrzycy. Jeśli ma Pani ochotę może Pani wziąć udział w takim kursie razem z partnerem. Prawidłowa insulinoterapia oraz zmiana nawyków żywieniowych pozwolą zapobiec powikłaniom.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...