Skocz do zawartości
Forum

Problemy z kręgosłupem a uczulenie na kontrast


Gość Gosek

Rekomendowane odpowiedzi

Byłam u neurochirurga ponieważ mam chory kręgosłup szyjny.Na skierowaniu było napisane rozpoznanie choroby kręgosłupa szyjnego.Robiłam USG tętnic szyjnych na pierwszym badaniu nie uwidoczniona tętnica lewa kręgowa,za siedem miesięcy powtórzyłam badanie i ani prawej i lewej tętnicy kręgowej nie uwidoczniono plus rozpoznanie krążenia hiperkinetycznego.Mam nasilone objawy neurologiczne jak bóle głowy i zawroty.Lekarz neurochirurg napisał że prosi o dalszą diagnostykę i wykonanie badania Angio-MRI z oceną naczyniowa CUN.Tomografii komputerowej nie mogę zrobić jestem uczulona na środek kntrastowy.W MRI podaje się inne środki kontrastowe.Lekarz neurolog odmówił mi wydania skierowania na Angio-MRI.Co w takiej sytuacji mogę zrobić ? Czekam na odpowiedź.Pozdrawia.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie.Do tomografii komputerowej podaje się środek kontrastowy jodowy.Do rezonansu magnetycznego podaje się inny środek kontrastowy nie jodowy.Ponieważ kiedyś miałam robioną tomografie głowy i dostałam uczulenia poprostu spuchłam miałam problem z przełykaniem.Lekarze orzekli że niestety jeśli mam mieć robione tego typu badania to tylko pozostaje MRI.Neurochirurg po badaniu i obejrzeniu wyników MRI kręgosłupa szyjnego i USG tętnic szyjnych powiedział że te objawy neurologiczne jak silne bóle głowy i zawroty które się nasilają są spowodowane że tętnice kręgowe ,które dotleniają mózg są najprawdopodobnie kręgosłup szyjny je uciska.Może być tak że wystarczy zrobić zabieg udrożnienia tętnic i objawy ustąpią lub się zmniejszą.Może być tak że będzie trzeba wkonać operacje kręgosłupa szyjnego bo mam wielopoziomową dyskopatie tylko niewiadomo w którym poziomie są uciskane tętnice i ważne jest żeby zrobić wiarygodne badanie jak ANGIO-MRI,które pokaże dokładnie co się dzieje.A lekarz neurolog u którego się leczę od 2009 roku powiedział że on niewidzi konieczności robienia tak drogiego badania.Rezonans magnetyczny jest bardzo drogi i nie wyda skierowania i tu się skończyła wizyta u neurologa.Czekam na odpowiedź.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...