Skocz do zawartości
Forum

Choroba Hashimoto a zęby


Gość xMarianx

Rekomendowane odpowiedzi

dwa lata temu zdiagnozowano u mnie Hashimoto i hyperprolaktynemię. Od zawsze miałem dośc kiepskie zęby,ale po tej diagnozie strasznie mi poleciały. stały się łamliwe, ruszają się i kruszą. Już mam 4 zeby ukruszone. Wczęsniej aż tak mi isę nie robiło. Czy to że zęby mi tak poleciały może mieć związek z ta chorobą.

Odnośnik do komentarza

Byc moze jest to zwiazane z tą choroba, ale mysle, ze skoro wczesniej miales zeby slabe, to podczas choroby organizm moze byc bardziej podatny na rozne infekcje itd. Moze udaj sie do dentysty i niech si poleci jakies dobre pasty do twoich zebow. Czesto to genetycznie sie dzieje i nie mamy na to wplywu, jednak trzeba jez wzmacniac.

Odnośnik do komentarza

A może w diecie jest za dużo cukru? Który jest praktycznie we wszystkim... szklanka coli 6 lyzeczek, szklanka soku 6 lyzeczek, jogurcik tez ma kilka, owoce, ciasta, slodycze itd. a od tego siadaja tez zeby. Poza tym mleko i przetwory mleczne o czym sie nie mowi, moze i maja wapń, ale proces przyswajania jest skrajnie niekorzystny i w jego wyniku organizm traci wapń (aby przyswoić wapń z mleka organizm musi najpierw oddać wapń, który już posiada, w rezultacie najczęściej go traci). Najlepsze dla zdrowia jest słońce - witamina D odpowiedzialna za gospodarkę wapnia w organizmie. A dzis kaza sie smarowac preparatami do opalania, ktore blokuja jej wchlanianie w rezultacie, jezeli juz przebywamy na sloncu, a robimy to rzadko, to jeszcze blokujemy wchlanianie witaminy D... itd.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...