Skocz do zawartości
Forum

Choroba serca czy nerwica?


Gość Karola26aaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Karola26aaa

Witam jestem kobieta i mam 22 lata.
Miewam bóle w klatce piersiowej, na początku były to sporadyczne kucia potem coraz częstsze. Najpierw w lewej i środkowej czesci klatki piersiowej potem mostek i potem różnie. Kucie zamieniło sie w pieczenie.
Robiłam EKG pierwszy raz kiedy często kulo. Wyszlo w porzadku,lekarka zalecila branie magnezu i więcej ruchu a mniej stresu. Więcej ruchu ok więc jak zaczelam biegac, to pewnego razu w mostku zaczęło kuc. Stanelam i zaraz przeszlo. Mam nadzieję,ze to tylko z braku kondycji. Chociaż jak sie przeprowadzalismy to wiadomo wnoszenie i wynoszenie itd też sie zmeczylam i też piekło. Ostatnio w pracy zaczęło bardzo mocno piec. Najpierw w lewej piersi potem w całej klatce. Zrobili EKG, wyszlo w porzadku:) przepisali syrop z hydroksyzyna na uspokojenie. Od paru tygodni boli mnie również lewa ręka. Nie jest to ból promieniujacy of bólu w klatce, Ale jednak ręka boli w różnych częściach. Od ramienia do dłoni. Maści przeciwbólowe nie.pomagają. czasem bolą też plecy. Czy to możliwe żeby to wszystko było spowodowane nerwica?? Dodam,ze czasem zauważylam ze po kawie również kuje w klatce, więc przestalam pic kawę. Nie wiem co robić co myśleć. Moja psycholog tłumaczy,ze to bóle psychosomatyczne. Ze pieczenie też od nerwicy, bo u mnie ulokowala sie ona w sercu. Jestem DDA. Bardzo szybko sie denerwuje, jestem często zmeczona, przebywam za granicą i czuje sie tutaj samotna,rodzina w polsce a tutaj tylko kilku znajomych. Czy z tych objawów moze być jakas choroba serca? Proszę eksperta o radę, co zrobić. Jak sobie radzić. Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Gość tuttifrutti

A od kiedy tak masz? Wiesz, wszystko sie bierze od nerwow, wiec nawet bol serca, czy inne dolegliwosci moga byc powodowane stresem, zdenerwowaniem. Najlepiej to zdiagnozuje lekarz psycholog, skoro masz EKG w porzadku, nie powinnas sie martwic.

Odnośnik do komentarza
Gość Karola26aaa

Mam to od początku tego roku, miałam bardzo stresujacy start, problemy z lokatorami, przeprowadzka,choroba mamy, powrót po urlopie z Polski. Wtedy sie zakrztusilam moze to glupio zabrzmi ale topionym serem z tosta, w momencie wpadlam w panikę, zaczęło brakować tchu, wzieli mnie do szpitala,nic nie widzieli,moze moja wyobraźnia? Potem przez jakiś czas czułam obce ciało w gardle.
A spotkanie DDA miałam zaproponowane przez psycholog ale narazie nie jestem gotowa,narazie chcę rozwiać problem indywidualnie z psycholog.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

Bóle, których się Pani obawia, czyli pochodzące od serca, zazwyczaj wynikają z choroby niedokrwiennej serca lub zaburzeń rytmu serca. Szczyt zachorowań na chorobę niedokrwienną serca u kobiet zaczyna się dopiero po menopauzie, gdyż wtedy następuje szybszy rozwój miażdżycy. Ryzyko, że bóle w klatce piersiowej u osoby tak młodej jak Pani jest bardzo niewielkie. szczególnie, że bóle jakie Pani opisuje nie sa charakterystyczne dla serca.

Kłucia, bóle w okolicy boku mogą mieć związek z podrażnieniem nerwów międzyżebrowych, co z kolei może wynikać z problemów z kręgosłupem. Proszę też pamietać, że stres może nasilać dolegliwości. Na kręgosłup wpływa i siedząca i stojąca praca, noszenie ciężkich rzeczy itp. Proponuję na początek RTG klatki piersiowej. Oprócz tego cwiczenia relaksacyjne - polecam cwiczenia ze strony www.relaksacja.pl

Warto takze unikać noszenia cieżkich rzeczy, przebywania długo w jednej pozycji. Dobrym ćwiczeniem na poprawę funkcji kręgosłupa jest pływanie i tzw. fit ball - ćwiczenia na piłkach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Karola26aaa

Jeszcze chciałabym zapytać o wierzytelność badania EKG co ono obrazuje ? Nie wiem czy udać się na kolejne badania typu ECHO SERCA itp czy po prostu EKG już wykazało najważniejsze rzeczy? Oraz czym może być spowodowany ból lewej ręki ? Tak jak wspomniałam boli ona raz w ramieniu, jak w przedramieniu nadgarstku i dłoni.
Mam nadzieję, że to jest tak jak Pani napisała,że jestem jeszcze za młoda na choroby serca i zawał.
Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Gość weronika5594

Myślę, ze to mogą byc nerwobóle. Bóle, które opisujesz u wielu ludzi bywają wynikiem stresu, napięcia, przemęczenia, wysiłku i strachu. Kłucie i pieczenie w klatce piersiowej oraz w okolicach serca jest częstą dolegliwością palaczy , a także ludzi chorych na nerwicę. Nie można więc wykluczyc czy to choroba serca czy nerwica, czy też jedno i drugie. Proponuję powtórzyc badania serca, mniej stresu-może jakieś zioła przed snem, melisa. Możesz też skonsultowac się z psychiatrą. Terapia farmakologiczna często ułatwia opanowanie nerwów, zmniejszenie stresu. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Gość Karola26aaa

Zioła już piję, od jakiegoś czasu, fakt kłucia już ustąpiły. Zaczęłam sypiać spokojnie, niestety zostały jeszcze te pieczenia, ale myślę,że może tutaj być coś ze zgagą.
Dzisiaj np podczas obiadu i po czułam,że troszkę piecze w okolicy mostku i lewej piersi.
Na prawdę mam nadzieję,że to nie jest nic z sercem.
W końcu jestem za młoda na chorobę serca.
Sama siebie pocieszam.
Po prostu zaczęłam przesadnie patrzeć na swoje zdrowie i myślę,że stąd się to wszystko bierze,że widzę u siebie jakieś choroby.
Zwłaszcza serca, bo o to się najbardziej boję.
Raz mi lekarka powiedziała,że tak nasza psychika działa.
Tak jak ona studiowała, nie jeden student medycyny widział u siebie parę chorób naraz.
Muszę wierzyć w to,że jest ok, skoro EKG tak wykazało to tak musi być.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...