Skocz do zawartości
Forum

Czy możliwe jest zatrucie pokarmowe od fast foodów?


Gość supermarchew

Rekomendowane odpowiedzi

Gość supermarchew

Obecnie jestem poza domem, tzn. na wyjezdzie nie mam w hotelu dostepu do kuchni, wiec przez 4 dni odzywiam sie albo na miescie, albo jakos na biezaco cos kupie zjem, czyli roznie. Do tej pory nie mialam problemow zoladkowych, ale wczoraj wieczorem poszlam dl MC'donalda i zjadlam frytki i kanapke (a wczoraj bylam jeszcze zestresowana bardzo, bo dostalam zla wiadomosc..)Dzisij jest mi niedobrze, boli troche glowa i nawet zwymiotowalam! to mnie niepokoki, bo jeszcze w dodatku odczuwam lekki klujacy bol po lewej stronie brzucha...I co, moze to byc zatucie czy co innego?

Odnośnik do komentarza

Od fast foodów?? Jal najbardziej, tym bardziej w MC'donaldzie, moja kolezanka kiedys tam pracowala, to mowila mi zebym nie zamawiala tam nic oprocz napojow, lodo i frytek. Zazwyczaj staram sie unikac takich miejsc, w tej cenie mozna zjesc normalny obiad

Odnośnik do komentarza

ocywiście że od fast fooda może to być! i myślę że stres nie odgrywa żadnej roli w tym! zatrułaś się w Mac'Donaldzie, nie dotryzmują się tam a ni czystości, a ni wykonują swoich zobowiązań. może udaj się na konsultacje do lekarza rodzinnego i on Ci coć przepisze.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, ja tam caly czas jem wlasnie fast foody i nie narzekam, mi bardzo smakuja i nie czuje sie po nich zle, ani razu nie bolal mnie brzuch ani tym bardziej nie wymiotowalam, moze mialas brudne rece na przyklad i dlatego zle sie teraz czujesz?

Odnośnik do komentarza

ja to ostrzegam się fast foodów, bo jak zobaczyłam raz jak tam się gotuje, w jakich warunkach, nie dotrzymują się czystości i t.d. i t.p. lepiej zostanę się głodna, a niż będę tam jadła. tak że moim zdaniem zatrucie pokarmowe jak najbardziej może być spowodowane żywieniem w fast food

Odnośnik do komentarza

Ja czasami jem fast foody, wiem ze sa niezdrowe i ze nie powinno sie ich jesc, ale czasami nie mam czasu zeby pojsc do jakies lepszej restauracji i sobie zjesc obiad, a fast food, jak nazwa wskazuje jest szybki i dobrze smakuje, mysle ze w nieduzych ilosciach nie powinien zaszkodzic

Odnośnik do komentarza

Witajcie,
nie raz odżywiałam się w McDonald'zie ze względu na częste wyjazdy, także jadałam w różnych Mc'ach w Polsce. Od pewnego czasu za każdym razem po takim BigMac'u czy Wieśniaku miałam zatrucie pokarmowe, rozwolnienie, ciężkie bóle jelitowe, aż mnie skręcało, nie dało się spać. Odradzam jadania tych śmieci, obejrzyjcie sobie dokument "Super Size Me" odnosnie wlasnie odżywiania sie w Mc'u.
Nie dajcie sobie kitu wciskać z tych ich wspaniałych reklam, gdzie wołowiny masz 100% - proporcjonalosc odwrotna- równie dobrze moglibyście do tej kanapki wsadzić papier toaletowy i różnicy w smaku nie zobaczycie (spróbujcie kiedyś wyciągnąć to przepyszne mięsko i spróbować je samo, nie do przełknięcia).
A toalety po to są w restauracjach, aby umyć ręce przed posiłkiem, większość raczej tak robi, także brudne ręce odpadają.

Odnośnik do komentarza
Gość Grzegorz88

Ja nieraz stołuje się w Chilli Mili (kanapki z kurczakiem) i nigdy się nie zatrułem. Generalnie wydaje mi się, że wielkie sieci nie mają starego jedzenie bo:
a)szybko schodzi
b) jakby ktoś zrobił im awanturę traci cała marka.

Być może była to też wina stresu. W takich sytuacjach organizm dużo gorzej trawi tłuszcze.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że jest możliwe.
W barach szybkiej obsługi nie zawsze przykłada się uwagę do produktów. A nadpsuta żywność może być bardzo szkodliwa dla naszego organizmu, o czym więcej przeczytasz na http://penicylina.pl/jakie-skutki-dla-zdrowia-moze-miec-nieprawidlowe-przechowywanie-zywnosci/. Zjedzenie zepsutego produktu często prowadzi do zakażenia układu pokarmowego. Dlatego, jeśli objawy nie przejdą po kilku dniach, to najlepiej żebyś skontaktowała się z lekarzem.

Odnośnik do komentarza
Gość Otrucie pokarmowe

W sobotę wracając z Warszawy na mazury za jechaliśmy do MD synek wziął zestaw frytki i nuggetsy, po zjedzeniu minęło 20 min zaczął wymiotować cała drogę, w nocy i na drugi dzień tak samo doszła gorączka 38,8 utrzymywała się przez cały dzien. Szkoda że wszystko zjadł bym zaniosła to do sanepidu 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...