Skocz do zawartości
Forum

Ciśnienie w oku


Gość Andrzej321

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Andrzej321

Dzień dobry
piszę do Państwa ponieważ mam pewien problem.
Byłem z nim u lekarza i stwierdził, że jest to wysokie ciśnienie w oku. Przepisane mam krople, które jednak nie pomagają mi tak jakbym chciał. Czuje w oku wysokie ciśnienie uczucie jakby rozpierania. Pękają mi naczynka krwionośne i odczuwam silne bóle głowy czasem nawet i oczodołu. Mierzyłem ciśnienie na reku to nie mam wysokiego. Gdzie powinienem się zgłosić z tym problemem. do okulisty czy neurologa? Może mi się coś przez to stać, np. strace wzrok w tym oku?
Pozdrawia
Andrzej 36 lat

Odnośnik do komentarza

Witam,

Ciśnienie w oku to nie to samo to ciśnienie tętnicze, jakie można zmierzyć aparatem do mierzenia ciśnienia. Ciśnienie w gałce ocznej to ciśnienie jakie zawartość gałki ocznej wywiera na jego ściany (czyli rogówkę i siatkówkę).

Nadmierne ciśnienie w gałce ocznej jest objawem jaskry. To choroba przewlekła, która może prowadzić nawet do utraty wzroku. Są różne rodzaje jaskry i różne jest też leczenie - od farmakologicznego po chirurgiczne. Istotne jest prawidłowe rozpoznanie oraz monitorowanie choroby - koniecznie powinien Pan udać się w tym celu do dobrego okulisty.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Maksi Szcz.

Dokładnie, ciśnienie tętnicze to ciśnienie tętnicze, a ciśnienie w oku to ciśnienie w oku. Do tego służy specjalne badanie, a dokładnie pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego. ja tez miałam problem z ciśnieniem. jak naczynka pękają to niesttey oko boli potem. Ale ja dostałam krople Posorutin. I poczułam ulge potem. Ja z moim problemem byłam też w bardzo dobrym gabinecie okulistycznym Dzięgielewska instytucie oka w Warszawie. To tutaj udzieloni mi fachowej pomocy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...