Skocz do zawartości
Forum

Lekarstwa i zioła na dobre samopoczucie kobiety


Gość do...an

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Niestety nie ma ani uniwersalnego jedzenia ani ziół, które sprawiają, że kobieta czuje się dobrze. Wśród produktów pokarmowych kobieta powinna wybierać i jeść to, co jej smakuje, a zatem sprawia przyjemność. Jednakże w diecie należy zadbać o produkty bogate w magnez, selen, cynk, witaminy z grupy B (w tym szczególnie kwas foliowy i witaminę B6), witaminę D, tryptofan (występujący przede wszystkim w produktach bogatych w białko) oraz nienasycone kwasy tłuszczowe (głównie Omega 3). Składniki te znajdziemy w orzechach, sezamie, siemieniu lnianym, pestkach dyni i słonecznika, kaszach, pełnoziarnistym pieczywie i otrębach, płatkach owsianych, tłustych rybach i owocach morza oraz w zielonych warzywach liściastych. Wśród ziół pozytywnie na nastrój wpływają dziurawiec, żeń-szeń czy też kwiat szafranu.

Odnośnik do komentarza
Gość wanderwall

ja tez nie słyszałam o jednym złotym środku, od którego bym się dobrze czuła. Ja łykam magnez, bo piję sporo kawy i mam po prostu niedobory tego pierwiastka. Poza tym łykam Prouro z żurawiną i wit.C na drogi moczowe, bo też miałam z nimi kiedyś problem. I to tyle - łykam takie witaminy i pierwiastki, które są mojemu organizmowi w danym momencie potrzebne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...