Skocz do zawartości
Forum

Czy konieczny jest przeszczep przy białaczce szpikowej?


Gość is...la

Rekomendowane odpowiedzi

Gość is...la

Mam pytanie. Wykryto u mnie w zeszlym roku w pazdzierniku bialaczke ostra szpikowa M4, normal carrier type, nucleophosmin positive, flt3 negative. Jestem w remisjii ktora uzyskalam po pierwszej chemioterapii indukcyjnej. Ogolnie jestem po 4 chemiach. 2 miesiace minely od ostatniej chamioterapii. Moj lekarz dal mi od 60% do 70% szans ze choroba nie powroci. Powiedzial mi rowniez ze nie ma potrzeby przeprowadzac przeszczepu w moim przypadku, martwie sie poniewaz zawsze ostatnim etapem leczenia w bialaczkach ostrych jest przeszczep! Tak wszedzie pisze!!!! Czy powinnam sie martwic? Czy powinnam nalegac na przeszczep? Czy moje szanse na trwale wyleczenie nie bylyby wieksze po przeszczepie??? Strasznie boje sie nawrotu.
Dziekuje za odpowiedz
Pozdrawiam Izabela

Odnośnik do komentarza

Witam!
W przypadku ostrej białaczki szpikowej M4 przeszczep szpiku wykonuje się tylko u niektórych pacjentów. To czy pacjent kwalifikuje się do takiego leczenia zależy od bardzo wielu czynników, stąd też powinien to analizować specjalista hematolog opiekujący się pacjentem. Powinna Pani zatem zaufać swojemu lekarzowi. Jeżeli ma Pani jednak jakiekolwiek wątpliwości zawsze może skonsultować się Pani z drugim niezależnym specjalistą hematologiem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...