Skocz do zawartości
Forum

Zwiększona zawartość żelaza we krwi


Gość m....as

Rekomendowane odpowiedzi

Gość m....as

witam! proszę o poradę. mam 31 lat i od kilku miesięcy robię badania, wszystko jest zawsze w normie poza
WBC-3,5tys/ul,
LYMPH#-1,2tys/ul,
NEUT#- 2,0tys/ul
oraz żelazem- 263ul/dl.
lekarz twierdzi że taka już moja uroda....a wciąż jestem słaba i ospała, mam cienie pod oczami i ważę od 47 do 49kg. rok temu badałam tarczycę i wszystko było ok. nie biorę żadnych preparatów jedynie rok temu glukozaminę na stawy (mam problem z kolanami, od ok 15 roku życia pobolewały od czasu do czasu i przy wysiłku fiz., a ostatnio z palcami u rąk- czasem nie mogę wyprostować).
10 lat temu urodziłam 2 dzieci i przy 1szym brałam dodatkowo żelazo.
nie piję kawy tylko herbatę, dietę mam zróżnicowaną, miesiączkę mam nieregularną ale nie jest bardzo obfita. nie wiem skąd tak wielkie żelazo i z każdym następnym badaniem jest większe.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Podwyższenie poziomu żelaza może być wynikiem nadmiernej podaży dożylnych i domięśniowych preparatów żelaza, częstych transfuzji krwi, ostrych zatruć żelazem, hemachromatozy pierwotnej i wtórnej, niedokrwistości hemolitycznych, niedokrwistości hipoplastycznych i aplastycznych, zespołów mielodysplastycznych, niedokrwistości złośliwej, wirusowego zapalenia wątroby, ostrych uszkodzeń wątroby (wzrost stężenia żelaza jest proporcjonalny do stopnia martwicy wątroby), zapalenia nerek, stosowania doustnych środków antykoncepcyjnych. By ustalić, która z tych przyczyn powoduje wzrost poziomu żelaza u Pani konieczne jest wykonanie dokładniejszych badań. Proszę zatem skonsultować się ze specjalistą hematologiem. Warto byłoby także skonsultować z reumatologiem opisane bóle stawów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...