Skocz do zawartości
Forum

Jak leczyć alkoholizm?


Gość siemka5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,
Leczenie alkoholizmu obejmuje zazwyczaj kilka etapów. Na początku w razie konieczności pacjenta kieruje się na detoksykację. Następnie kierowany jest na terapię odwykową w warunkach ambulatoryjnych lub szpitalnych. Dominującą formą odwyku jest psychoterapia, którą wspomaga się lekami zmniejszającymi głód alkoholowy. Po skończonej terapii odwykowej zaleca się dalsze leczenie w grupach samopomocowych (AA).
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Alkoholizm leczy się w specjalnych ośrodkach do tego przeznaczonych, przykładem takiego ośrodka może być Medox znajdujący się pod Warszawą. Jest to profesjonalne miejsce, terapia odbywa sie pod okiem wykwalifikowanych terapeutów co daje dużą szansę na wyjście z nałogu jeśli zaistnieje jeszcze jeden najważniejszy czynnik-chęć zerwania z uzależnieniem

Odnośnik do komentarza

psycholog Katarzyna Garbacz
Witam serdecznie,
Leczenie alkoholizmu obejmuje zazwyczaj kilka etapów. Na początku w razie konieczności pacjenta kieruje się na detoksykację. Następnie kierowany jest na terapię odwykową w warunkach ambulatoryjnych lub szpitalnych. Dominującą formą odwyku jest psychoterapia, którą wspomaga się lekami zmniejszającymi głód alkoholowy. Po skończonej terapii odwykowej zaleca się dalsze leczenie w grupach samopomocowych (AA).
Pozdrawiam

Jak na specjalistę, to zbyt ogólnikowo. Sama jestem trzeźwiejącą alkoholiczką od ponad sześciu lat. I wie Pani co ? Gdybym wtedy, gdy zdecydowałam się trzeźwieć, przeczytała rzeczy pt. leki na zmniejszenie głodu alkoholowego, to uwierzyłabym w " złotą pigułkę" Obie wiemy, że to bzdura. Będąc na terapii, już po leczeniu ambulatoryjnym spotkałam dziewczynę. Ona uwierzyła, w takie leki, hipnozę. Bo ktoś przekazał jej to jako pewnik. I wie Pani co ? Pije od dwóch lat na nowo. Czekała i liczyła na "złote metody"
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...