Skocz do zawartości
Forum

Grzyby w kale, lamblie, bakterie i gronkowiec złocisty


Gość smutna i chora

Rekomendowane odpowiedzi

Gość smutna i chora

Mam ogromne problemy ze swoim zdrowiem i licze ze poradzicie mi co robic bo mój lekarz daje mi antybiotyki a problem jak był tak jest.

Może od początku.
Badanie kału wskazało na grzyby, pasożyty i bakterie. To prawdopodobnie spowodowało takie objawy jak silne bóle brzucha, nudności, przelewanie się w brzuchu, uczucie pulsowania.

Badanie potwierdziło też zatrucie toksynami wydzielanymi przez lamblie: kaszel, zmęczenie, odbijanie się, bóle głowy, mdłości.

Kuracja: metronidazol 250 mg.

I - uwaga - gronkowiec złocisty w...... gardle!!! staphylococcus aureus - liczne
szczep metycylinowrażliwy

Leki, które brałam lub biorę;
erythromycin, sulfamethoxazole, tetracycline,
i niestety jak narazie żadnej znaczacej poprawy. Co robić?? Moze te leki są za słabe na te wszystkie choroby, moze za krótko je brałam? Czy to mozliwe ze choroby zostaly wyleczone i nawracają?

Odnośnik do komentarza

Właśnie możliwe ze po prostu za krotko bralas te leki i dlatego te choroby caly czas nawracaja, albo moze sproboj jeszcze pojsc do innego lekarza i zrobic jeszcze razbadania, oze inny lekarz poeci tobi ebardziej skuteczne leki

Odnośnik do komentarza

Witam,

Istotne jest ustalenie jakie bakterie oraz grzyby znajdowały się w kale. Część bakterii bowiem stanowi tzw. florę fizjologiczną i nie powoduje objawów chorobowych.

Z pewnością za to w kale nie powinny znajdować się pasożyty. Wstępne leczenie było poprawne - stosuje się metronidazol 250-500 mg 3x dziennie przez 5-7 dni. Następnie po 2-4 tygodniach od zakończenia leczenia konieczna jest ocena skuteczności czyli - badanie kału (na obecność cyst lub antygenu lamblii). Jeżeli pasożyt nadal jest obecny wtedy stosuje się leczenie II rzutu czyli np. tynidazol 2 g jednorazowo, furazolidon 100 mg 4 x dz przez 2-5 dni. Dodatkowo warto przyjmować preparaty zawierające bakterie probiotyczne (np. Multilac, Trilac, Lacidofil), które odbudują prawidłową florę bakteryjną przewodu pokarmowego. Kurację taką należy stosować przynajmniej przez miesiąc.

Gronkowiec złocisty może okresowo bytować na błonach śluzowych jamy ustnej i gardła. Pytanie - czy wywołuje dolegliwości, wtedy leczenie antybiotykami ma sens. Wtedy warto przeleczyć zgodnie z antybiogramem czyli informację podpiętą do posiewu o tym na jaki antybiotyk jest dana bakteria wrażliwa. Można także pomyśleć o doustnych szczepionkach uodparniających (np. Luivac, Bronchovaxom, Ismigen).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...