Skocz do zawartości
Forum

Górna granica wyniku badania TSH


Gość Katarzyna 2406

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Katarzyna 2406

Witam serdecznie:) Mam 18 lat,ostatnio podczas bilansu okazało sie,że moje ciśnienie jest dość wysokie 185/90,tętno 144. Lekarz zrobił EKG i stwierdził,że mam znacznie przyspieszoną akcję serca,przepisał propranolol i zlecił zrobienie badań. TSH wyszło 4,29 przy normie 2,30-4,30. Poza podwyższonym ciśnieniem mam ogromny problem z nadpotliwością dłoni i stóp,cały czas są mokre,w dosyć dużych ilościach wypadają mi włosy,wieczorami mam problemy z zaśnięciem-strasznie mocno wali mi serducho,mam problemy z koncentracją i pamięcią. Czy to,że wynik TSH mieści się w normie oznacza,że z tarczycą jest wszystko w porządku?
Pozdrawiam serdecznie!:)

Odnośnik do komentarza

Witam,

TSH znajduje się w granicach normy. Z pewnością trzeba natomiast diagnozować przyczynę wysokiego ciśnienia. U młodych osób tętno może być przyspieszone, ale ciśnienie nie powinno przekraczać granicy 140/90 (w spoczynku). Konieczne jest wykonanie badań hormonalnych w celu wykluczenia nadciśnienia wtórnego - ocenę nerek - czy nie ma zwężenia tętnicy nerkowej, ocenę nadnerczy (ewentualny przerost?), badania hormonalne (poziom kortyzolu, ACTH, aldosteronu).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...