Skocz do zawartości
Forum

Otyłość, trądzik, nadmierne owłosienie i nieregularny okres przy podwyższonym testosteronie


Gość Kl...05

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mając 19 lat byłam u lekarza endokrynologa z powodu nadmiernego owłosienia , typu męskiego , wypadających włosów i trądziku, lekarz zlecił badania testosteron podwyższony, i prolaktyna także znacznie podwyższona, zlecił branie Diane 35 który brałam 1 rok, teraz mam 29 lat i te same problemy czyli otyłość szczególnie brzuszną mimo ze mało jem , trądzik, nadmierne owłosienie , na piersiach , brzuchu, twarzy , nawet plechach, i wypadające włosy , do tego nieregularny okres , byłam u ginekologa z powodu że spóżniał mi sie okres, wynik badania usg ; jajniki o budowie policystycznej, potem wzięłam tabletke awaryjną Po , okres mi sie znowu spóżnił az dwa miesiące, lekarz inny zrobił usg stwierdził całe jajniki w pęcherzach , ze napewno niezajde w ciąże , więc niemusze stosować antykoncepcji, Czy ja choruje na Pco ? Jak to leczyć ? czy to samo zaniknie? brałam kiedyś tabletki antydepresyjne przez rok , lekarz powiedział że to tez ma wpływ na moją niepłodność ,czy to prawda ? przepisał mi luteine w tabletkach pod język, które teraz biore bo znow mi sie spóznia okres, dwa tygodnie, Czy ja mam jakies szanse ze bede w ciązy? Czy mam brać luteine leczyc sie nia czy braz tabletki diane 35 ? co lepsze ? zrobiłam badania na własna ręke oto wyniki ; TSh- 1. 84 FSh - 3,85 LH- 9.66 testosteron - 161 wynik taki wysoki ze mysłałam ze to pomyłka z laboratorium ? progesteron -0, 20 prolaktyna - 7,88 , prosze o pomoc i porade ,, gdyż do endokrynologa sie czeka az pół roku na wizyte.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Niestety nie podała Pani w jakich dniach cyklu były wykonane badania hormonalne, co uniemożliwia interpretację FSH, LH i progesteronu. TSH jest prawidłowe. A propos testosteronu to nie zamieściła Pani jednostki, co także uniemożliwia interpretację. Zdecydowanie powinna Pani jednak wiedzieć, że nie można zastąpić wizyty u lekarza poradą internetową. Nie ma bowiem takiej możliwości by w ramach takiej porady postawić konkretną diagnozę i odpowiedzieć jakie leki ma Pani stosować. Absolutnie konieczna jest konsultacja endokrynologiczna i ginekologiczna. Zdecydowanie jest to jednak prawdopodobne, że choruje Pani na PCOS. Leczenie to głównie preparaty hormonalne i antyandrogenne. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem!

Odnośnik do komentarza

Kl...05, Im wcesniej zaczniesz stosowac hormony tym bedzie wieksza szansa ze sie wyleczysz i bedziesz mogla zajsc w ciaze. Spokojnie, bedzie dobrze, ale musisz do endokrynologa, a jesli nie chcesz czekac, to moze warto zaplacic za wizyte w jakims luxmed i nie bedziesz czekac i sie martwic. Powodzenia1

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...