Skocz do zawartości
Forum

Zakażenie HIV w ciąży a ryzyko zarażenia dziecka


Gość Paulina28

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paulina28

Witam,
Moja historia jest długo i bez happy endu. Przez 4 lata byłam w związku z pewnym mężczyzną, zakochałam się jednak on postanowił zmienić moje zycie w piekło.
Pewnego dnia, który był najpiękniejszym dniem mojego zycia dowiedziałam się że będę miała dziecko. Strasznie się ucieszyłam, powiedziałam o tym partnerowi. On też się ucieszył. Jednak moje szczęście nie trwało długo. Będąc w 6 miesiącu ( czyli teraz) dowiedziałam się że mój partner ma HIV i niestety zaraził mnie...
Ja byłam mu wierna, mieliśmy brać ślub po tym jak urodzi isę mały. Okazało isę że od roku korzystał z okazji i uprawiał przygodny seks... rozeszłam się z nim bo nie mogłam się na niego patrzeć.... Spakowałam rzeczy i tydzień temu od niego odeszłam.
Teraz drżę i boję się o dziecko. Czy jest możliwość że dziecko też będzie chore? Czy są jakieś leki które zabezpieczą dziecko? Tu już nie chodzi o omnie tylko o nie? Czy to jest na 100% pewne że będzie chore? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Witam Panią Serdecznie,

Przed rozpoczęciem leczenia przeciwwirusowego, ryzyko przeniesienia wirusa HIV z zakażonej matki na noworodka wynosi ok. 25% -35%. Odpowiednie postępowanie tj. wdrożenie leczenia antyretrowirusowego u kobiety, zabezpieczenie okresu porodu oraz właściwa profilaktyka u noworodka zmniejsza to ryzyko do poniżej 2%!!!
Ryzyko zakażenia noworodka podczas karmienia piersią wynosi 10%, ale w przeciągu 6 miesięcy, ryzyko to może wynieść nawet 40%!!
Jest cały szereg wskazań postępowania w trakcie porodu i po porodzie. Musi Pani poinformować swojego ginekologa prowadzącego o tym, że jest zakażona HIV. Wdrożą oni odpowiednie postępowanie, które znacznie zmniejszy ryzyko wertykalnego przeniesienia zakażenia na Pani dziecko;)

Pozdrawiam Piotr
Życzę powodzenia i trzymam mocno kciuki,

Odnośnik do komentarza
Gość Komercha

matko co za de***.... powiedziała bym gorzej ale mi wykropkują albo usuna wypowiedź. ... Współczuje taikej sytuacji bo jest straszna. Ja nie wiem co bym zorbiła, mniejmy nadzieję że dziecko urodzi isę zdrowe.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...