Skocz do zawartości
Forum

Silny ból klatki piersiowej po wysiłku fizycznym


Gość witekkk

Rekomendowane odpowiedzi

Gość witekkk

Witam.kilka godzin po treningu na siłowni i na boksie gdy chciałem położyć się spać zaczeła boleć mnie klatka piersiowa,ból narastal więc pojechałem na pogotowie ratunkowe. zrobili mi lekarze badania ekg i powiedzieli mi że nic sie nie dzieje że najprawdopodobnie są to skurcze mięśni klatki piersiowej i dostałem zaszczyk z lekiem rozkurczowym. następnego dnia nic mi nie dolegało.2 dni później byle u lekarza rodzinnego i przepisał mi leki rozkurczowe,magnez z potasem.lecz dziś (5dzień) znów przy lekkim wysiłku po obiedzie zaczeła bolec mnie mocno klatka.niewiem co się dzieje...prosił bym o poradę.

Odnośnik do komentarza

Witam,

Przyczyny bólu w klatce piersiowej mogą być różne - związane z niedokrwieniem serca, przeciążeniem mięśni klatki piersiowej, podrażnieniem nerwów międzyżebrowych itp.

Ból pochodzenia sercowego ma zazwyczaj charakter ucisku, uczucia ciężaru w klatce piersiowej i jest zlokalizowany centralnie, w okolicy mostka. Prawdopodobieństwo, że ból ma charakter wieńcowy czyli pochodzenia serca zależy od wieku (wyższe u mężczyzn >40 rż, poniżej niskie), palenia papierosów, nadwagi lub otyłości, wywiadu rodzinnego (np. zawał serca w młodym wieku w rodzinie). Ból od serca zazwyczaj nie ustępuje po zwykłych lekach przeciwbólowych.

Jeżeli ból w klatce jest inny niż opisałam powyżej, nie ma Pan czynników ryzyka choroby wieńcowej, prawdopodobieństwo, że to jest ból od serca jest niewielkie. Rozstrzygnąć to może jednak jedynie lekarz, który może Pana zbadać i zrobić potzrebne badania (np. oprócz ekg dodatkowo markery uszkodzenia serca - CK MB lub troponina).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...