Skocz do zawartości
Forum

Jak przyspieszyć przemianę materii i ograniczyć wchłanianie węglowodanów?


Gość Madelineee

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Madelineee

Witam

Mam pytania.Mianowicie jak napędzić bardzo wolny metabolizm,jak dać ''kopa'' swojej przemianie materii? Jak można ograniczyć wchłanianie węglowodanów? Słyszałam,że za tycie i uczucie głodu odpowiedzialny jest kortyzol,czy da się go jakoś zminimalizować w organiźmie?

Odnośnik do komentarza
Gość Daria to ja

za głów odpowiada nasz mózg to z głowy jestesmy glodni, dlatego niektore leki zmniejszajace laknienie dzialaja na osrodek nerwowy przede wszystkim zrob badania czemu masz opozniony metabolizm mozesz miec problem z tarczyca lub z watroba

Odnośnik do komentarza

Witam,

Jeżeli wykluczy się przyczyny organiczne spowolnienia przemiany materii (np. niedoczynność tarczycy) lub nadmiaru kortyzolu (np. zespół Cushinga), wtedy dobrym sposobem na podniesienie tempa przemiany materaii jest systematyczne wykonywanie cwiczeń fizycznych - co najmniej 3-4 razy w tygodniu. Cwiczenia powinny zaczynać się od rozgrzewki, następnie 20-30 min intensywnego treningu a potem ćwiczenia wyciszające.

Należy także ograniczyć spożycie cukrów prostych (owoce - winogrona, banany), slodyczy, produktów z białej mąki na rzecz węglowodanów złożonych (pieczywo, makaron pełnoziarnisty, ciemny ryż).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...