Skocz do zawartości
Forum

Bóle kręgosłupa i pośrodkowo-prawoboczna przepuklina jądra miażdżystego


Gość k2...74

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,
Mam od jakiegoś czasu potworne bóle dolnego odcinka kręgosłupa. Jestem po rezonasie ale to co znajduje się w opisie n ie jest dla mnie czytelne. Jedynie częśc mogę zrozumieć, np odnośnie przepukliny. Bardzo się tym zmartwiłem, czy to oznacza operację??
Zacytuję dokładnie wynik z rezonansu:
Badanie MR wykonano w sekwencji SE, obrazach T1 i T2 zależnych.

Pośrodkowo-prawoboczna przepuklina jądra miażdżystego L4?5 uciskająca worek oponowy od strony prawej i zamykająca prawy otwór m/k.
Zmiany zwyrodnieniowe w trzonach kręgowych i obrębie tarczy m/k na poziomie dyskopatii.
POza tym kręgosłup lędźwiowy w badaniu MR nie wykazuje zmian. POdejrzenie zmiany naciekowej na poziomie TH10-11-zmiana zapalna? spondylodiscitis?
Porszę o interpretację powyższego opisu i jakie kroki należy wykonać gdzie się udać?
Dziękuję i pozdrawiam.
Robert

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Badanie wykazało kilka nieprawidłowości w obrębie kręgosłupa. Przepuklina jądra miażdżystego, która uciska worek oponowy może być przyczyną dolegliwości bólowych. Ponadto występują zmiany zwyrodnieniowe oraz jest podejrzenie stanu zapalnego kręgosłupa. Co do rodzaju leczenia powinien wypowiedzieć się lekarz. O tym, czy konieczna będzie operacja powinien zadecydować neurochirurg. Wydaje się, że do tego specjalisty powinnaś skierować pierwsze kroki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...