Skocz do zawartości
Forum

Ścierpnięte palce


Gość Loris

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 49 lat i ostatnio mam dziwne cierpnięcie palców. Czasami aż budzę się w nocy ze ścierpniętymi palcami z bólem od palców czasami aż do ramienia. Czasami się zdarza że mam uczucie tak jakby lodowatych palców. Co to może być i co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza

Może być wiele czynnikow wywołujących takie objawy. W nocy spada ciśnienie krwi, więc idzie dopływ krwi do nerwu dlatego budzisz sie z bólem, musisz zmienic pozycje, troche sie poruszac, przyczyny moga byc rowniez hormonalne, wiec po czesci to moze byc zwiazane z wiekiem a czasami to moze byc wina materaca :) tak ze trzeba zrobić badania zeby wiedziec jak to wyleczyc

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

Objawy opisane w poście nie są charakterystyczne, więc radzę skorzystać z osobistej wizyty u lekarza na początek internisty.

Cierpnięcie palców, bóle, ochłodzenie kończyn może wynikać z przyczyn naczyniowych (problemy z układem krążenia), nerwowych (np. zwyrodnienia kręgosłupa, uszkodzenie nerwów w przebiegu cukrzycy lub chorób reumatycznych), a także innych przyczyn - np. niedoczynność tarczycy, kory nadnerczy itp.

Podstawą jest rozmowa z pacjentem i badanie lekarskie, co może ukierunkować diagnostykę i skierować na dodatkowe badania lub do specjliastów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...