Skocz do zawartości
Forum

Ciemne plamy na brzuchu i piersi przy drętwieniu kończyn przy białaczce limfoblastycznej


Gość Ba...on

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam 23 lata od listopada 2008 roku chorowałam na ostra białaczke limfoblastyczna, jestem po chemio-, radio- terapii. W lipcu 2010 roku miałam przeszczep szpiku od dawcy spokrewnionego. We wrześniu 2010 reaktywacja wirusa CMV. Nie przyjmuje zadnych leków. Mam stwierdzony zespół suchego oka. Nie miesiączkuje. I teraz od około 3 miesiecy mam wyspke a raczej zrogowaciały, ciemne troche swiecące plamy na górnej częsci brzycha prawie podbiustem i kilka plam na piersi. Plamy nie swedza, nie pieką. Oraz w którkim czasie (ok.3 miesiące) pojawiła mi się bardzo mocy i wyrażny:( cellulit juz prawie na całym ciele (uda, pośladki, plecy, brzuch, ramiona). I coraz czeście dretwieją mi nogi i rece,uczucie tak zwanych mrówek Waże 70 kg i mierze 174cm. Dieta raczej lekkostrawna, ruch jest równiez: spacery jadza rowerem gimnastyka i codziennie pije 1,5 wody niegazowanej. Moje pytania: Czego moga byc to objawy? Czy jest to GVH? Czy mozna w jakiś sposób,zmniejszyc,rozjasnic te plamy i zrogowacenie skóry? Czy drentwienie moze byc powiązane z plamami? Czy brak miesiączkowania i przejscie wczesnej menopałzy moze byc powodem zrogowaccenia skóry i braku elastyczności? Prosze o konsultacje!

Odnośnik do komentarza

Witam!
Odpowiadając na Pani pytania:
1. Opisane zmiany teoretycznie mogą być wynikiem GVH, aczkolwiek by kompetentnie odpowiedzieć na to pytanie opisane zmiany powinien ocenić lekarz specjalista. Wtedy też ewentualnie zleci właściwe leczenie.
2. Drętwienie nóg i rąk wskazuje na konieczność diagnostyki elektrolitów lub ewentualnie wykonania RTG kręgosłupa. Powinien jednak ocenić to lekarz po zebraniu dokładnego wywiadu.
3. Brak miesiączki nie ma najprawdopodobniej związku z nagłą utratą elastyczności skóry.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...