Skocz do zawartości
Forum

Skoki ciśnienia, drżenie ciała, uczucie duszenia i odruch wymiotny przy cukrzycy


Gość ju...uk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
od pewnego czasu zdarzaja mi sie bardzo nagłe skoki ciśnienia tętniczego. Mam cukrzyce i nadcisnienie, ktore bylo uregulowane, a wartosci cisnienia niski. Nagle, na poczatku stycznia, skoczylo cisnienie (190/110), dolaczyly sie silne drzenia ciala, uczucie duszenia, odruch wymiotny. Cukry mam w normie - jestem na insulinie.
Po wizycie na kardiologii, endokrynologii, badaniach w kierunku guza chromochlonnego - nic nie znaleziono. Skoki zdarzaja sie nadal.
Mam 54 lata, czekam na scyntygrafię nerek. Czy takie skoki moga byc zwiazane z nerkami?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Najczęstszą przyczyną skoków ciśnienia są silne odczucia emocjonalne: stres, lęk czy podniecenie. Drugą dość częstą przyczyną może być nadciśnienie tętnicze, zwłaszcza nieprawidłowo leczone. Na trzecim miejscu znajdują się zaburzenia hormonalne. Rozumiem jednak, że takie somatyczne przyczyny zostały wykluczone podczas licznych konsultacji lekarskich. Może powinna się Pani zatem zastanowić nad psychogenną etiologią skoków. Warto także na bieżąco konsultować się z lekarzem kardiologiem, który będzie monitorował leczenie. Takie skoki da się bowiem opanować farmakoterapią, choć jest to niezwykle trudne. Powinna Pani także unikać ciężkiej pracy, stresu, emocji, ostrego słońca, słonych potraw oraz nieregularnego przyjmowania leków.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...