Skocz do zawartości
Forum

Norma przeciwciał anty-HBs


Gość kędzioRRek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Chcialam prosic o interpretacje wyniku badania antygenu HBs ktory wyszedl nastepujacy 9349 ng/ml.
W zeszlym roku bylam w zwiazku z mezczyzna ktory jak sie pozniej okazalo byl w zwiazku jeszcze z paroma innymi kobietami w tym samym czasie. Zwiazek zakonczyl sie we wrzesniu 2012. Po tym wszystkim przyszla obawa i strach iz byc moze zostalam zarazona jedna z chorob przenoszonych droga plciowa. W zeszlym roku nie jestem w stanie dokladnie podac dokladnej daty jednak cos w okolicach maja, czerwca doswiadczylam dziwnych symptomow chorobowych takich jak, lamanie w kosciach, bole stawow ( w nocy budzilam sie z placzem byly one tak mocne) oraz nadmierne pocenie, w ciagu nocy musialam wstac i zmienic pizame gdyz byla ona cala mokra oraz wysypka na twarzy. Teraz jak patrze na to wszystko to wszystko klei sie w calosc, przeczytalam mase informacji na temat WZW B i to sa jedne z symptomow choroby. Jestem tym wszystkim ogromnie przestraszona i swiat mi sie zawalil ta informacja ze jestem nosicielka wirusa zoltaczki, ze musze poinformowac moja rodzine oraz najblizszych o chorobie ktora mam w celu zabezpieczenia ich przed ewentualnym zakazeniem.
4 tygodnie temu tj. poczatek marca 2013 byla u doktora ginekologa i poprosilam o dokladne badania pod katem chorob przenoszacych droga plciowa. Pan doktor zlecil mi wykonanie liste badan, w tym na wirusowe zapalenie watroby typu B oraz C. Wynik antygenu HBs wyszedl nastepujacy 9349 ng/ml, Pan doktor powiedzial iz sugeruje on nosicielstwo wirusa zoltaczki typu B, i powinnam skonsultowac sie z doktorem hepatologiem i lekarzem chorob zakaznych. Nie udalo mi sie jeszcze przed moim wyjazdem z Polski udac sie na konsultacje z lekarzem hepatogiem, staram sie o wizyte w Irlandii aby skonsultowac to wszystko. Jednakze chcialam prosic o pomoc, o informacje odnosnie odczytu tego wyniku, dzisiaj znalazlam informacje iz w 2007 przyjelam 2 dawki szczepionki przeciw WZW B w dniu jutrzejszym powinnam otrzymac informacje czy otrzymalam rowniez III dawke szczepionki.
Chcialam prosic o informacje czy ta szczepionka w jakiś sposób mogła zaważyć na wyniku antygenu HBs?
Będę ogromnie wdzieczna za informację.
Dziekuje i pozdrawiam
Agnieszka

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...