Skocz do zawartości
Forum

Ból głowy przy zmianie pogody


Gość willka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kroszka

Może :) moj wujek na przyklad jest uzalezniony jesli tak mozna powiedziec od zmian pogody. Boli go glowa przed tym jak pogoda ma sie zmienic, a czasami nie tylko glowa ale tez noga, tak ze zmiana pogody a bol glowy moga miec ze soba cos wspolnego

Odnośnik do komentarza
Gość kwiatttt

Nie rozumiem jak bol glowy i w ogole samopoczucie czlowieka moze byc zwiazane z pogoda? Jak pogoda moze wplywac na moj stan zdrowia? Nie czaje. Moze dlatego ze zazwyczaj czuje sie bardzo dobrze no i chyba nikt z mojej rodziny nie jest od tego uzalezniony...

Odnośnik do komentarza
Gość SickAngel

Zmiana pogody najczęściej idzie w parze ze zmianą ciśnienia.
Ja np.jestem ciśnieniowcem
Pada deszcz i usypiam,a jeśli świeci Słońce,jest naprawdę ciepło,a za oknem pogoda dopisuje,to boli mnie głowa.Czasem od razu jak wstanę z łóżka oraz kiedy usypiam.

Odnośnik do komentarza
Gość Puszysta07

Mi czesto chumor sie zmienia wraz ze zmiana pogody :) jestem bardzo uzalezniona od slonca takze jak jest ciepla sloneczna pogoda to czuje sie swietnie, ale jak sa chmuty i deszcz pada to po pierwsze chce mi sie spac a po drugie zle sie czuje w tym sensie ze jakos smutno mi sie robi i glupie myski mam wtedy..

Odnośnik do komentarza

Witam,

Niektóre osoby sa nadwrażliwe na zmiany ciśnienia atmosferycznego, które towarzyszą zmianom pogody. Osoby takie to meteopaci.

W takiej sytuacji niewiele da się zrobić - pomóc może wyciszenie, unikanie bodźców (np. głośnego hałasu, oglądania tv), leki przeciwbólowe.

Warto oczywiście odwiedzić osobiście lekarza, który potwierdzi taką diagnozę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Non omni

no ja mam podobnie mój mąz śmieje się że jestem jak pogodynka wskazuje pogodę z dokładnością do 2 dni:P Tylko to wcale nie jest śmieszne. Mnie wtedy pomaga filiżanka kawy i spokój. Czasami niestety musze się wspomagać środkami przeciwbólowymi

Odnośnik do komentarza
Gość *WSPÓŁCZUJĄCA Kicia *

Mam dosłownie tak samo gdy czasem pada desz zasypiam w ,,Sen Deszczowy'' , kiedy się budze nadal nie jestem w najlepszym stanie...ale humor zawsze pomaga mi odzyskać kawałek czekolady ;-) . A te bardzo słoneczne dni najczęściej przesiaduje w domu (jeśli się źle czuje)

Odnośnik do komentarza
Gość Rudzik84

oj widzę że jest nas wiecej. Moja rodzina śmieje się ze mnie, że po co im prognoza pogody, skoro ja lepiej ją przewiduję.... Sen deszczowy - to jest to ale czasami cieżko mi zasnąć, jestem zmęczona, padnięta i bez życia ale jednak jak tylko zamknę oczęta to one sam sie otwierają

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...