Skocz do zawartości
Forum

Swędzące krostki na nadgarstkach i udach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od kilku miesiecy mam swedzace krostki, wystepuja na udach,kilka na nadgarstku,i na rekach kilka, to miejsca najczesciej atakowane, mialem tez w obrebie czesci intymnych ale zeszlo pod wplywem masci, opowiem wszystko od poczatku. Gdy wyszla mi krosta na palcu poszedlem do apteki po jakies wapno do picia poniewaz myslalem ze po piciu mi zejdzie, sprzedawczyni obejrzala tez ta krostke i powiedziala ze to jakies zapalenie. POszedlem do przychodzni, lekarka powiedziala ze to moze byc jakas grzybica ale nie chce zaczynac kuracji i mam isc do dermatologa. Poszedlem, bez zapisow oczywiscie poniewz nie bede czekal kilka miesiecy, lekarz tylko zerknal okiem, spytal kilka rzeczy typu czy swedzi, powiedzialem ze tak, na to lekarka - swierzb od razu bez zadnych badan.Dostalem masc,nie pomogla,dostalem robiona tez nie pomogla, postanowilem zmienic dermatologa.Poszedlem do drugiego.Lekarz wypisal mi masc o nazwie infectoscab, droga masc za okolo 65zl. Wszystko prane prasowane,pakowane do worow na wiecej niz 2tyg nawet. wszystko jak trza. Jednak duzych zmian nie bylo. Jakis czas temu poszedlem znow i dal mi masc o nazwie Pimafucort.Lecz pomogla tylko w obrebie miejsc intymnych.Jestem pewny ze to nie jest swierzb. Rozmawialem z ciotka ktora miala swierzba kilka lat temu, mowila ze to w ogole na swierzb nie wyglada ,jej sie robily skorupy pomiedzy palcami a ja nie mam zadnych krostek pomiedzy palcami.Musze dodac ze krostka mnie zaczyna swedziec jak np niechcacy jak dotkne, lub przycisne.Gdy jej nie tykam to w ogole nie swedzi.Dodam tez zdjecie krostki na nadgarstku.Krostka jest wypelniona jakims plynem.Pozdrawiam.

monthly_2012_05/krostki-ktore-swedza-zdjecie_79.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość Łukasz s.

Witam, nie jestem specjalistą natomiast od kiedy zaczałem noscić zegraek co jakiś czas wyskakuje 1 czy dwie krostki w obrebie metalowego paska lub obokobjawy te same, dermatolog oczywiscie stwierdził bez zastanowienia że to świerzb, smarowałem się maściami z siarką, infestoscabem i innymi nic nie pomagało...poszedłem do płatnego dermatologa który, po wysluchaniu na temat krostek powiedział, że to prawdopodobnie od zegraka i zalecił nie nosić miesiąc i zobaczyć czy objawy miną - minęły :)

Pozdrawiam

P.S. jak miałem skórzany pasek nic się nie działo.

Odnośnik do komentarza

Mam podobne objawy, swędzące czerwone krostki po wewnetrznej stronie ud, na brzuchu i pachach, swędzenie nasila się w nocy niby jak świerzb, a na penisie i mosznie mam większe pojedyńcze krosty, również na brzuchu na wysokości pasa spodni, które jak w Twoim przypadku swędzą dopiero po ściśnieciu, nic w nich nie ma i nic z nich nie wypływa, natomiast na dłoniach czasami pojawiają mi się małe czerwone kropki w miejscu włosków ktore swędzą i krwawią oraz małe pecherzyki z przeźroczystym płymen również swędzące po rozdrapaniu ich suchy naskórek sie rozwarstwia i schodzi cały czas swędzac w trakcie drapania. Dodam że moja partnerka równiez ma podobne objawy. Nie wiem czy jest to świerzb, grzybica czy może alergia, alergię raczej wykluczam ponieważ nigdy na nic nie miałem i mało prawdopodobne by dwie obce osoby miały tę samą alergię co? Co to może byc? wiem bez lekarza się nie obędzie i muszę się do niego udac.

Odnośnik do komentarza
Gość MirosławS

Witajcie!
Mam podobne objawy, ale tylko na jednej nodze i udzie (prawa). Co to może być? Przyjmuję witaminę E i cynk w suplemencie i nic poza tym. Spróbuję odstawić niebawem, ale wątpię żeby to była przyczyna. Może coś z otoczenia lub atmosfery, albo jakaś chemia w pokarmie? Trują nas sukcesywnie.
Proszę o opinie.
Pozdrawiam,
Mirek

Odnośnik do komentarza
Gość MirosławS

Dziękuję za odpowiedź. Spróbuję z wapnem - może pomoże. Te krostki nie są specjalnie swędzące. Tak od czasu do czasu, ale są i ich pochodzenie jest mi nieznane. Nigdy czegoś takiego nie miałem. Mam 40 lat. Nie palę. Niczego nie nadużywam. Mam papugę nimfę w domu od dwóch lat. Uczulenie pojawiło się miesiąc temu. Nie wiadomo skąd? Dieta urozmaicona bez nadmiaru mięsa.
Podejrzewam, że coś musiałem zjeść - jakąś chemię w pokarmie. Teraz tego syfu jest tyle w jedzeniu jak nigdy przedtem. Koszmar.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzech laskowy

ale wiesz jakby to było od jedzenia to pojawiło by się raz i znikło w momencie odstawienia takiego jedzenia. Skoro się utrzymuje to musi to być coś innego. Może proszek do prania, płyn do płukania tkanin lub jeszcze coś innego. Zastanów się czy czegoś nie zmieniłeś, jakiś środków czystości, kosmetyków itp rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Gość MirosławS

Dzięki za porady. Spróbuję zmienić lub obstawić pewne rzeczy związane
z dietą i środkami czystości. Może to cynk lub któreś z witamin w tabletkach? Nigdy czegoś takiego nie miałem. Może to ziarnica złośliwa
lub toksoplazmoza? Sam już nie wiem? Zawsze te najgorsze rzeczy przychodzą do głowy...
Chyba pójdę z tym do lekarza.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...