Skocz do zawartości
Forum

Drętwienie rąk, nóg, zawroty głowy, nietrzymanie moczu i silna nerwica


Gość sy..._3

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam 27 lat i od dluzszego czasu mam dretwienie,rak,nog i karku i bardzo silny bol,zawroty glowy,mroczki przed oczami i zamazany obraz,pieczenie posladkow,czasami nie trzymanie moczu,ciagle odczuwam zmenczenie mam takze silna nerwice .Mialam robiona scyntygrafie kosci mam wzost nierownomierny groadzenia znaczika w okolicy obu stawow krzyzowo biodrowych,stawach barkowych konczyn i kosciach nadgarstkow.wyniki krwi RDW podwyzszone NEUTR.SEG.obnizone Limfocyty podwyzszone.Mam niedoczynnosc tarczycy.Bylam u neurologa i skierowal mnie na badanie MRI glowy z podejzeniem stwardnienia rozsianego:Wynik:MRI przeglądowe mozgowia wykonano dwufazowo w trzech płaszczyznach prostopadlych uzyskujac obraz T1.PD i T2 zalezne w sekw.se.Mozgowie bez jednoznacznie wydzielonych zmian ogniskowych na uzyskanych skanach,bez cech wzmocnienia patologicznego.Uklad spoidlowy zachowany.Uklad komorowy bez cech wodoglowia,bez przemieszczen o zaznaczonych rogach potylicznych komor bocznych.Bylam takze u okulisty wzrok mi sie pogarsza gdzie nigdy nie mialam z tym problemu mam tez skierowanie na badanie pole widzenia.Od 3 lat robie sobie badania i nadal nie wiem co mi jest do neurologa wizyte mam za miesiacProsze o pomoc z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Opisane przez Panią objawy rzeczywiście są mnogie i dość niepokojące. Z opisu wynika jednak, że pomimo wykonania bardzo wielu badań dalej nie znaleziono przyczyny. Tym bardziej trudno jest ją znaleźć w ramach porady internetowej kiedy nie ma możliwości zebrania pełnego wywiadu, zbadania pacjenta i oceny badań dodatkowych. Tym bardziej, że np. informacja, że limfocyty są obniżone nie jest wystarczająca. Liczą się także konkretne wartości liczbowe. Ze względu jednak na objawy wskazane byłoby także wykonanie badania kręgosłupa. Warto byłoby także zrobić tomografię miednicy. Być może te badania pozwolą odpowiedzieć na pytanie jakie schorzenie jest przyczyną Pani objawów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...