Skocz do zawartości
Forum

Częste bóle głowy i zawroty


Gość Mag 324

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mag 324

Witam.Często mam silne bóle głowy i zawroty głowy.Miałam wykonane badanie TK głowy z kontrastem badanie nic nie wykazało (wszystko w porządku).Ponieważ mam chory kręgosłup szyjny stan zwyrodnienia i wielopoziomowej dyskopatii,naczyniak w trzonie i inne.Zostało wykonane dodatkowo badanie USG-tętnic szyjnych.Pierwszy wynik jest taki :Sciany tętnic szyjny gładkie.Spektrum i parametry przepływu w tętnicach szyjnych wewnętrznych w granicach normy.Przepływ dogłowowy w prawej tętnicy zachowany.Lewej tętnic nie uwidoczniono.Miałam mieć badanie Angio-CT tętnic szyjnych ,które powinno dokładnie pokazać co się dzieje z lewą tętnicą badanie nie zostało wykonane ponieważ jestem uczulona na środek kontrastowe podawane przy tomografii komputerowej.Pierwszy raz miałam podany środek kontrastowy przy KT-głowy i dostałam uczulenia.Badanie USG - tętnic szyjnych zostało powtórzone po okresie siedmu miesięcy.Wynik jest taki :Sciany tętnic szyjnych gładkie.Przepływ w tętnicach szyjnych wewnętrznych bez cech redukcji.Tętnic kręgowych nie uwidocznino.Cechy krążenia hiperkinetycznego.Moje pytanie jest następujące.Czy jest inne jakieś badanie niż Angio-Ct i USG które mogłabym wykonać żeby doładnie pokazało co się dzieje z tętnicami?Strasznie się boję że mogę dostać np udaru mózgu.Z tego co przeczytałam o tym krążeniu to takie krążenie występuje przy tarczycy lub chorobie serca.Dwa razy miałam wykonane TSH wyszło w porządku.EKG miałam robione jest w porządku.To co w końcu jest grane?Jestem w takim zawieszeniu,niewiem co robić boję się najgorszego że może mam te bóle głowy i zawroty przez to że mózg jest niedotleniony.Czekam na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Gość Mag324

Robiłam badania ogólne wszystko okej.Do neurologa chodzę już od 2010 roku z powodu objawów takich jak bóle głowy i zawroty,które ostatnio się nasiliły.Lekarz twierdzi że to wina chorego kręgosłupa i przepisuje kolejne lekarstwa,które na mnie nie działają.Ostatnio jak pokazałam jej wynik USG-tętnic lekko się zdenerwowała że kolejny raz mam wynik do kitu ona już sama niewie co robić.Do kardiologa owszem zarejestrowałam się i tu niespodzianka termin mam na 05.12.2012r Może do tego czasu do żyję!

Odnośnik do komentarza
Gość Mag 324

Witam Próbowałam tak zrobić ale lekarz powiedział że przyjmuje tylko osoby które są zarejestrowani,nie jest w stanie przyjąć kogoś poza kolejki.Chyba że padnę a karetka na czas przyjedzie i wezną mnie do szpitala to może kardiolog zajmie się mną.Na prywatną wizytę mnie nie stać jeszcze na poradę mogłabym.Ale do tego dochodzą badania i całość koszt 500 zł lub więcej.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

Krażenie hiperkinetyczne oznacza zwiększony przepływ krwi przez tkanki, związany albo z przyspieszeniem czynności serca albo zwiększeniem rzutu serca. Taka sytuacja jest charakterystyczna np. dla ciąży, niektórych wad serca, niedokrwistości, nadczynności tarczycy lub zwyczajnie - stresu związanego z badaniem.

Wynik badania USG tętnic jest poza tym w granicach normy. Zawroty głowy mogą wynikać czasami ze zwężenia tętnic szyjnych, ale u Pani tętnice są w normie.

Warto oczywiście skonsultować się z kardiologiem, niemniej już internista może wstępnie wykluczyć lub podejrzewać np. wadę serca na podstawie badania (obecność szmerów w sercu lub cech niewydolności krążenia).

Bóle głowy i zawroty głowy mogą wynikać ze zmian zwyrodnieniowych w kręgosłupie. (proponuję lekturę art http://abcmigrena.pl/co-to-jest-szyjnopochodny-bol-glowy).

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...