Skocz do zawartości
Forum

Podłużny, ruchomy i gumowaty guzek na szyi


Gość da...22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Mam 21 lat rocznikowo 22. Gdy miałem 11-12 lat zobaczyłem guzek na szyi, poszedłem do lekarza (z mamą) zapewnił że to nic groźnego więc zapomnieliśmy o tym. Ostatnio zauważyłem że mam jeden dosyć duży bo koło 2.5cm guzek, gładki, podłużny w dotyku jest jak guma dosyć ruchomy względem podłoża zauważyłem go bo miałem tam dosyć mocno zaczewienioną skórę, teraz już zaczerwienienie jest mniejsze. W dodatku czuję ucisk w tym miejscu na krtań które czasem ustępuje a czasem nie. Poza tym mam po całej szyi rozsiane wiele mniejszych guzków i na bicepsach czuję też pełno takich tworów. Byłem u lekarza i stwierdził że to coś typu włókniaka (coś typu... też mi diagnoza) i zajrzał do gardła i wypisał skierowanie na morfologie i rozmaz krwi obwodowej. Moje pytanie jest takie czy jest to oznaka jakiejś choroby? Ponieważ czytam, szukam i nic nie mogę znaleźć o takich objawach a oczywiście już sobie wkręcam jakieś nowotwory czy coś :/ Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Po pierwsze by dokładnie ustalić czym są opisane twory należałoby wykonać biopsję i badanie histopatologiczne. Dlatego też lekarz powiedział, że to prawdopodobnie włókniaki. Włókniak to łagodna zmiana nowotworowa wywodzącą się w tkanki łącznej. Liczne włókniaki występują w chorobie Reclinghausena - nerwiakowłókniakowatości wrodzonej. W przebiegu tej choroby całe ciało człowieka jest usiane guzami o charakterze włókniaków. Postępowanie w przypadku włókniaka zależy od jego lokalizacji. Jest to guz łagodny, jeśli więc nie powoduje objawów uciskowych, można poprzestać na obserwacji.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...