Skocz do zawartości
Forum

Silny ból brzucha


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o poradę. Od tygodnia biorę Klabion z powodu uporczywego długotrwałego kaszlu, który nie ustępował po innych antybiotykach. Od czterech dni odczuwam silny ból żołądka, osłabienie, wzdęcia, biegunkę, zawroty głowy, wciąż mi się odbija i mam zgagę i mam uczucie "przelewania" się gdzieś w brzuchu. Dziś jednak się bardzo zaniepokoiłam, ponieważ znowu dostałam biegunki, ale o zabarwieniu żółtym i wyglądała jak zbita piana... Wystraszyłam się. Na początku myślałam że to skutki uboczne Klabionu, ale ta biegunka mnie zmartwiła. Proszę mi coś doradzić, do lekarza głupio mi już iść, bo ciągle do niego chodzę, ale jakoś nie za bardzo potrafi mi pomóc.

Odnośnik do komentarza

Witam,

Skutkiem ubocznym zażywania antybiotyku są często problemy żołądkowo-jelitowe. Dzieje się tak najczęściej jeśli nie staramy się uzupełnić flory bakteryjnej w trakcie leczenia. Antybiotyki bowiem zabijają dobre bakterie co może być przyczyną biegunki, bólu brzucha itp.

Proponuję kupić probiotyk (w przypadku powikłań najlepiej Enterol, Trilac, Lakcid), przyjmować 2 razy dziennie. Oprócz tego unikać przez kilka dni spożywania potraw ciężkostrawnych, można wspomóc się NoSpą i Espumisanem. Jeżeli objawy będą się utrzymywać przez kolejne dni, dołączy się gorączka, wypróżnienia będą częste, wtedy proponuję skorzystać z konsultacji lekarskiej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Dokładnie może to być efekt wyjałowienia flory jelit. Trzeba odbudować ją stosując probiotyki. Sama stosuje Lactoral i myśle że jest ok. Na przyszłość musisz pamiętać że wraz z antybiotykami trzeba stosować osłonę bo w przeciwnym razie taka sytuacja będzie się powtarzała.

Odnośnik do komentarza
Gość Kamilo1111

Witam od ponad 5-6 lat mam dosyć cięzki ból brzucha mianowicie nad w okolicy pępka.. ból nie jest cały czas , najbardziej boli wiosną i jesienią a takżę gdy w żoładku mam pusto tzn. nie jadłem przez wiekszość dnia .Powiem tak na początku bolało jak nie wiem co,nie wiedziałem czy mam dosłownie siedzieć kucać czy leżeć tak bolało ,ale zauwazyłem że gdy zaczynał się ból albo już bolało i zdjadłem coś to bół przestawał powoli słaabnąc a w dobrym przypadku przestawało bolec, teraz już jak na poczatku pisałem po 5 latach ból jest okropny boli czy coś zjem czy też nie brałem proszki bez recepty typu bioprazol itp powiem efekt był ale zaraz tak czy tak po paru dniach ból wracał wraca . to samo tyczy się w nocy potrafi mnie zbudzić i już do rana nie mogę zasnąć boli strasznie już nie daje rady z tym a do lekarza boje się szczerze iść ...przeszkadza to w codzeiennym życiu w pracy w zajęciach domowych boje się że to coś poważnego.. :-(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...