Forum Zdrowie

Utrata wzroku w jednym oku a podejrzenie stwardnienia rozsianego

~bo...ko

~bo...ko

W lutym yrgo roku przestalam widziec na jedno oko.Po badaniu rezonansem zauwazono zmiany oraz kontrst ktory swiadczyl o procesie chorobowym.Leczono mnie Solu medrol przez piec dni.wzrok wrocil,nie ma diagnozy ale podejrzenie SM.Mam byc leczona interferonem,przyczytalam na ten temat b,duzo i nie ukrywam,ze jestem przerazona zwlaszcza skutkami ubocznymi i nawet waham sie czy aby zdecydowac sie na to leczenie.Czy jest jakis sposob aby zlagodzic do minimum skutki uboczne.Czy moge wspomoc preparatami mitanowymi i wzmacniajacymi abym miala sily na tym leku normalnie funkcjonowac.TJpolinesians noni,omega 3 i inne witaminy.Pani ktora oferujw tw preparaty zapewnia ze nie zaszkodza.....

Odpowiedzi znajdują się poniżej

DoctorQuinn

DoctorQuinn

Witam!
Zdecydowanie powinna porozmawiać Pani o tym z lekarzem prowadzącym leczenie. Oczywiście zarówno kwasy omega 3 jak i witaminy na pewno Pani nie zaszkodzą, oczywiście jeśli będą stosowane w rozsądnych dawkach. A propos jagód noni to niestety nie ma wiarygodnych badań na temat ich działania w przypadku SM. O możliwości ich zażywania powinien zdecydować Pani lekarz prowadzący. Jeżeli chodzi o interferon to proszę pamiętać o dwóch ważnych kwestiach:
1. Nie zawsze pojawiają się objawy uboczne,
2. Korzyści ze stosowania interferonow w leczeniu sa z reguły znacznie większe niż skutki uboczne.

25895 doctorquinn Kobieta, 27 lat, Lublin
~Komercha

~Komercha

jeśli korzyści przewyższają ryzyko to ja bym zaryzykowała.... czasami warto isę przemęczyć aby opóźnić chorobę.