Forum Zdrowie

Brązowy mocz

~Ziutka23

~Ziutka23

Dobry wieczór,
Dzisiaj gdy się zalawiałam zauważyłam że mój mocz jest brązowy. Dość ciemny, ale bez zmiany zapachu. Nic mnie nie boli, nie chodzę częściej siusiać, czasami mnie zakuje w krzyżu ale to u mnie norma. Czy brązowy mocz oznacza że jest w nim krew?

~Komercha

~Komercha

moim zdaniem brązowy kolor moczu może oznaczać krew. A te kłucia w krzyżu to mogą pochodzić od nerek. Więc idź się przebadaj

Lek. Agnieszka Barchnicka

Lek. Agnieszka Barchnicka

Odpowiedź eksperta

Witam serdecznie,

Ciemny mocz jest zazwyczaj efektem zagęszczenia - np. jak ktoś mało pije lub się zbytnio odwodni (np. wysiłek fizyczny + upały). Niemniej istnieją schorzenia, w przypadku których brązowa, ciemna barwa moczu może wynikać z obecności substancji, których fizjologicznie nie powinno być - np. krwinek, składników rozpadu krwi, produktów przemiany materii.

Najlepiej w takiej sytuacji wykonać badanie ogólne moczu. Oprócz standardowego badania w laboratorium można wykonać domowy test (np. Urso Test 10), który pozwala na ocenę 10 parametrów (np. ciężar właściwy, bilirubina, erytrocyty itp).

Pozdrawiam

--

lek. Agnieszka Barchnicka
Specjalista chorób wewnętrznych

84094 lek-agnieszka-barchnicka Kobieta, 36 lat, Polska
Panda

Panda

zrób badanie moczu, analizę i zastanow sie czy nie jadłas np buraków, bo one moga zabariwac mocz.

229 panda Kobieta, 36 lat, Katowice
Kaja

Kaja

krew jest czerwona nie brązowa, bardziej jakas infekcja czy cos albo zabarwienie sie moczu wlasnie od diety najlepiej zrob analize moczu bedziesz wiedziala czy to jakas infekcja czy cos z nerkami

230 kaja Kobieta, 41 lat, Tychy
Zamknij

Wypełnij swoje dane

Ryzyko schorzeń często zależne jest od płci, wieku i wykonywanego zawodu

Wiek determinuje zarówno ryzyko schorzeń, jak i rodzaj leczenia

Dzięki informacji o Twojej lokalizacji i ubezpieczeniu, będziemy mogli zaproponować Ci najlepszych specjalistów i kliniki zajmujące się Twoim problemem

-

Dane kontaktowe potrzebne są nam do powiadomienia Cię o odpowiedziach specjalistów

Akceptuję regulamin zadawania pytań.
Cofnij