Skocz do zawartości
Forum

Kołatanie serca a nerwy


Gość ja...a3

Rekomendowane odpowiedzi

od miesiaca mam takie szybkie bicie serca pije atenolol 2x dziennie 25 i 2x magnez ekg dobre badania z krwi dobre tsh tez usg brzucha tez cisnienie mam teraz w normie tetno rozne od 77 do90 czasem mam takie szybkie bicie serca a puls wtedy dobry niewiem czy to nerwy?3 kwietnia mam holter24 godzinny dzis lekarz ogolny przepisal mi zomiren 0.5 czy to dobre?slyszalam ze uzaleznia i boje sie tego jestem osoba troche nerwowa mam32 lata i 3 dzieci ktore czasem daja w kosc robilam tez echo serca i mi wyszlo dyskretne wypadanie przedniegoplatkazastawki mitralnej od czego to kolatania serca moga byc?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Wypadanie płatka zastawki mitralnej jest najczęstszą anomalią zastawkową, dotyczącą 1–2,5% światowej populacji. Większość pacjentów z wypadaniem płatka nie ma dolegliwości, jednakże niektórzy zgłaszają kołatanie serca, nietypowy ból w klatce piersiowej, duszność, uczucie zmęczenia, jak również objawy neuropsychiatryczne. Pani objawy mogą wynikać zatem zarówno z wady zastawkowej jak i z innych przyczyn. Jedną z nich może być również stres. A propos zomirenu to jest to lek potencjalnie uzależniający. Powinien być zatem stosowany możliwie krótko i w jak najniższych dawkach.

Odnośnik do komentarza

od dziecinstwa mam dziwne kolatanie serca zdaza sie ono nie regularnie nie wiem tez od czego to zalezy zdaza sie srednio kilka razy w tygodnie a czasami miesiac i nic problem polega na tym ze jak juz zaczyna moje serce galopowac przez te pare sekund to trace przytomnosc i nauczylam sie po prostu klasc na podlodze lub usiasc jesli to mozliwe.Kiedys w zildsytuacji maz zawiuzl mnie na pogotowie i w trakcie EKG moje serce znowu zaczelo galopowac a lekarz stwierdzil ze moje serce sie zatrzymalo w tej sekundzie ale dalsze badania nie przyniosly rezultatow bo nie mozna bylo stwierdzic zadnych zaburzen przestalam juz chodzic z tym do lekarza bo nikt nie moze uchwycic momentu kiedy moje serce ma to zaklucenie bo jest nieregularne i nie czeste ale jak przychodzi to niestety konczy sie to krotkim omdleniem

Odnośnik do komentarza

czesc. jestem osobą dość nerwową, bardzo często się stresuje do tego stopnia że jak mam się o coś zapytać kogoś obcego to serce mi strasznie mocno wali ( chcę nad tym zapanować ale nie mogę). za jakiś czas mam maturę i nie wiem jak wtedy nad sobą zapanuje. martwi mnie głównie te strasznie mocne i szybkie bicie serca podczas stresujących sytuacji których mam bardzo wiele. jak najlepiej nad tym panować. czy to może jakaś nerwica czy coś innego?

Odnośnik do komentarza
Gość monia0512

witam. od jakiegoś czasu mam napadowa kołatania serca - przy tym podnosi mi się ciśnienie. postałam propanolol. od wczoraj natomiast wszystko mnie drażni, chodzę cały czas poddenerwowana, nie mam na nic ochoty. Chce mi się płakać. nic mnie nie cieszy.czy to nerwica? jak ja leczyć ?

Odnośnik do komentarza

~monia0512
witam. od jakiegoś czasu mam napadowa kołatania serca - przy tym podnosi mi się ciśnienie. postałam propanolol. od wczoraj natomiast wszystko mnie drażni, chodzę cały czas poddenerwowana, nie mam na nic ochoty. Chce mi się płakać. nic mnie nie cieszy.czy to nerwica? jak ja leczyć ?

Witam!
Jeśli przepisany przez lekarza preparat nie przyniósł poprawy to warto udać się na wizytę kontrolną celem dodatkowych badań i modyfikacji leczenia. Jeśli zaburzenia rytmu serca występują w połączeniu z wahaniami nastroju to mogą mieć podłoże psychogenne. Jeśli leczenie kardiologiczne w dalszym ciągu nie będzie przynosiło efektów to należy udać się na konsultację do specjalisty psychiatry.

Odnośnik do komentarza
Gość jestemzalamanaBASIA

Moim problem jest szybkie bicie serca zimne dlonie dusznosci meczenie sie w czasie roznych czynnosci bardzo szybkie bicie serce podczas chodzenia pieczenie skory bol w sercu bol w klatce zle samopoczucie bezsilnosc placz uczucie umierania bezssennosc wysoki puls spoczynkowy do 150 i niskie cisnienie.... dostaje leki na nerwice ale one nie dzialaja jak narazie leczenie trwa 2 tygodnie ... dodam ze robilam badania tsh wynik 3,2 w normie, D dimery il w normie, Kreatynina w normie ,morfologia w normie sod i potas w normie, mocz w normie, ekg w normie . Czy to cos moze byc od serca?? Mam 21 lat palilam przez 3 lata papierosy rzucilam miesiac temu ale objawy sie nasilaja coraz bardziej ;(

Odnośnik do komentarza
Gość bum-bum-bec

mam pytanie: ile razy dziennie mierzysz ciśnienie?

"szybkie bicie serca zimne dlonie dusznosci", " bol w sercu bol w klatce" - to może być stres

"bardzo szybkie bicie serce podczas chodzenia" - bardzo szybkie? czy po prostu szybsze niż w spoczynku?

"robilam badania tsh wynik 3,2 w normie, D dimery il w normie, Kreatynina w normie ,morfologia w normie sod i potas w normie, mocz w normie, ekg w normie" - lekarzem nie jestem, ale skoro wyniki badań masz w normie to raczej jest to stres.

duszności mogą też być od rzucenia palenia - płuca się oczyszczają :P

Hmm... a udało Ci sie znaleźć jakiś sposób na odreagowywanie emocji? np. sport? jakieś plotki z koleżankami? wizyta u kosm? Wiesz czemu tak się denerwujesz? Co wywołuje takie stany?

Jak ja brałam proszki od psych. to zaczynały działać właśnie po 2 tyg. może u Ciebie też musi ciut minąć czasu zanim org się oswoi z nimi :)

Odnośnik do komentarza
Gość Danuta23lata

Witam. Moim problemem jest szybkie bicie serca ktore wybudza mnie ze snu do tego dusznosci bole w klatce odczuwanie serca w klatce drzenie w klatce i wcalym ciele lek przed smiercia . Bylam na badaniach krwi morfologii crp badania na serce troponina ck mb elektrolity d dimery tsh ft3 ft4 anty tpo ,badanie moczu oraz EKG wszystko wyszlo dobrze wiec czy to moze byc nerwica??

Odnośnik do komentarza

Witam dosc czesto odczuwam bicie serca nawet jak leze na plecach to doslownie mna podskakuje w rytm bicia serca najbardziej mnie dziwi fakt iz tetno nie jest az tak wysokie zazwyczaj od 60 do 100 na minute ... Nie wiem co moze oznaczac takie mocne bicie serca ?? Mialem osluchiwane serce chyba z 3 razy przez learza i mialem rowniez ekg 3 razy sam w domu osluchuje bo mam takie urzadzenie i mierze cisnienie ktore wynosi 110 na 77 a puls w granicach od 65 do 85 w spoczynku rosnie czesto po jedzeniu do 80 .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...