Skocz do zawartości
Forum

Odżwyki dla sportowców w młodym wieku


Barczy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.
Nie wiem czy napisałem w dobrym temacie ale to nic.Chodzi o to, że mam problem.A mianowicie ze znajomymi startujemy z treningiem na siłowni.I jeden z nas namawia na Kreatyne.Wiem, że branie w młodym wieku powoduje przerost mięśnia sercowego, bo czytałem o tym.I Czy jest coś takiego tz. produkt, który by nam pomógł w ćwiczeniach a jednocześnie był zdrowy dla nas (14/15/17).Wiem, że dobra dieta to podstawa do ćwiczeń ale mieszkamy na wsi i nie mamy dostępu do codziennego chodzenia pod biedronke czy jak kto tam woli.Więc taka dieta odpada.Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Ja kończyłam kursy dla instruktorów kulturystyki i powiem Ci że odpuść sobie narazie odżywki jesteście młodzi i nie ma sensu teraz zaczynać ich brać i duże ciężary też sobie darujcie, ja mam kolegów którzy w waszym wieku zaczeli trenować na dużych ciężarach i niestety w masę im poszło ale nie we wzrost i mają po 160 cm :/ chyba że wam to odpowiada. Powinniście zacząć od treningu ogólnorozwojowego obwodowego przynajmniej pierwsze 3 - 4 miesiące żeby też techniki się nauczyć, na mniejszym obciążeniu, do tego jeść więcej białka w nabiale i jaja kurze są bardzo wskazane przez komplet aminokwasów, sylwetki sobie wyrobicie a na budowę "masy" przyjdzie czas. Jeżeli nie macie pojęcia o podstawach treningu i poprawnej technice wykonywania ćwiczeń nie idźcie na siłownie sami! Bo sobie tylko krzywdę zrobicie, proponuję konsultację z trenerem na siłowni najpierw.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...