Skocz do zawartości
Forum

Niedomykalność zastawki mitralnej i trójdzielnej i wynik echokartografii


Gość gosia111

Rekomendowane odpowiedzi

mam 25 lat. Czy ktoś wie o czym świadczy wyniki LVDS(cm)=2,2 przy czym norma jest 2,5-3,8. pozostałe wyniki echa mieszczą się w normie.
Ślad niedomykalności zastawek mitralnej i trójdzielnej. Robiłam te badania, ponieważ wielokrotnie nie mogłam dojść do siebie po grypach, zapaleniu płuc i zapaleniu oskrzeli. czułam ciężkość na klatce piersiowej (nie wiem czy to dotyczyło serca czy czegoś innego...) i potrzebę napełniania powietrzem całych płuc (nie wiem jak to nazwać może to jest niemożność złapania tchu?...) nigdy wcześniej nie mialam takkich objawów. zaczęły się one po pierwszej poważnej infekcji płuc 1,5 roku temu i po niektórych infekcjach wracają te objawy. Z czasem przeszły te objawy. aż do pewnych sytuacji, kiedy znowu się pojawiły. Jedego razu po pobycie w saunie miałam objaw niemożności złapania tchu przez cały dzień. innym razem po całodniowym chodzeniu po sklepach też miałam wrażenie że nie mogę złapać tchu. Leczę się na refluks żołądkowy i biorę szczepionkę na przewlekłe zakarzenie gronkowcem (na co wskazało podwyższone ASO). Ogólnie mam też słabe krążenie krwi - zawsze zimne ręce i nogi, i coraz bardziej widoczne granatowe żyły na nodze - prawdopodobnie to już żylaki i zamierzam się wybrać z tym do lekarza. refluksem i gronkowcem się nie martwię bo się leczę i jestem dobrej myśli. słabym krążeniem krwi też się nie martwię, zaczynam prowadzić sportowy tryb życia, poprawi moje krążenie krwi. Obawiam się tylko czy z moim sercem jest ok. moje objawy kojarzą mi się z jakąś zaczynającą się niewydolnośćią serca czy czymś takim.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

Parametr o jakim Pani wspomniała to wymiar końcowoskurczowy lewej komory. Jeżeli pozostałe parametry w badaniu echokardiograficznym są w normie, to nie ma powodów do niepokoju. Ślady niedomykalności na zastawce trójdzielnej i mitralnej także mieszczą się w granicach fizjologii. W takiej sytuacji trudno w ogóle mówić o niewydolności serca.

Inne przyczyny duszności to problemy z układem oddechowym (choroby typu astma oskrzelowa, choroby śródmiąższowe płuc), ale także anemia oraz nerwica.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...