Skocz do zawartości
Forum

Puchnięcie stóp


Gość majkowa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 38 lat i puchną mi stopy. Opuchlizna jest tak silna już po kilku godzinach chodzenia, że czuję, że uciskają mnie buty. Stosuje różnego rodzaju żele, biorę witaminy i niestety nic nie pomaga. Kupilam sobie rajstopy uciskowe, które korzystnie wpływają na nogi i niestety też niewielka poprawa. Obawiam się, że jak nadejdą upalne dni to problem się nasili. Mam problemy z chodzeniem gdy są takie opuchnięte i ciężki, troche bolą, to taki stłumiony ból, czasem jakby coś pulsowało w lewej kostce. Martwię się co to może być. Słyszałam, że to może być zakrzepica. Jakie badania powinnam wykonać?

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

Obrzęki stóp mogą mieć różne podłoże. Prawdopodobieństwo danej przyczyny zależy od ogólnego stanu pacjenta, zażywanych leków.

U młodych kobiet, opuchlizna stóp może wiązać się z niewydolnością żylną, czemu sprzyja nadwaga, siedzący tryb życia oraz uwarunkowania genetyczne.

Obrzęki mogą być jednak sygnałem problemów z sercem (niewydolność serca), problemów z odpływem chłonki z okolicy nóg (np. blokada na poziomie węzłów chłonnych w pachwinie z różnych przyczyn), chorób nerek oraz wątroby, a także zakrzepicy żylnej.

Myślę, że powinna Pani przede wszystkim odwiedzić lekarza, który wstępnie oceni z jakim rodzajem obrzęków mamy do czynienia. Z badań dodatkowych w diagnostyce warto wykonać profil nerkowy (kreatynina), wątrobowy (ALT, poziom białka całkowitego), USG doppler układu żylnego kończyn dolnych, USG jamy brzusznej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...