Skocz do zawartości
Forum

Artroza i zwyrodnienie stawów


Gość szyszynkaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość szyszynkaa

chciałabym poradzić się w sprawie mojej mamy, która choruje na artroze. odczuwa silne bóle zwłaszcza bioder i kręgosłupa. Chciałabym sie dowiedziec czy ta choroba jest uleczalna lub czy w jakis sposob mozna zminimalizować postęp tej choroby. Wiem, że bardzo cierpi, odczuwa bóle i skurcze mięśni, bóle stawów, jak się zasiedzi to czasem boi się wstać, że ból będzie tak intensywny, czasem ma uczucie sztywnosci w biodrach i kregoslupie ostatnio skarzyla sie ze jakby blokuja jej sie nogi. Ogólnie jest osłabiona ciezko jej cokolwiek robic bardzo sie o nia martwie prosze o porade jakie leczenie mogłoby jej pomoc?

Odnośnik do komentarza
Gość Mordehai i Ciarahy

Przedstawiłeś swoją sytuację szczegółowo i nic dodać, nic ująć. Bardzo dobrze, że napisałaś o swoim problemie. Myślę, że przyniosło Ci to ulgę, bo najgorzej jest dusić w sobie to, co nas"gryzie".
Witam na pokładzie :-)

Odnośnik do komentarza

Również witam cię Kamyk.
Jeśli chodzi o twój poważny problem z bólem, to szczerze radzę żebyś na poważnie zainteresował się metodą regeneracji organizmu jaką jest akupresura, refleksologia.
Jest to masaż, ucisk punktów na ciele zwanych receptorami.
Zakończenia nerwowe w tych punktach odpowiadają rożnym organom, narządom i częściom ciała człowieka. Odpowiedni ucisk tych punktów powoduje lepsze ukrwienie odprowadzających im narządów- i co za tym idzie ich gojenie się, regeneracje i prawidłowe działanie.

Gorąco polecam zakup np na allegro książki pt : "ku zdrowej przyszłości" Hedi Masafret . Tam są opisy i dokładne instrukcje oraz wspierające na duchu przykłady powodzenia tej metody.

Jeśli chodzi o sam staw kolanowy- to jego odpowiednik znajduje nie na stopie, jak większość opisywanych receptorów,ale w stawie łokciowym.
Spróbuj codziennie uciskać ten staw po dwóch przeciwległych stronach łokcia, nie tam gdzie są żyły, ale po bokach.
Poza tym receptory stóp- np nerek, nadnerczy -masaż powinien oczyścić organizm z toksyn oraz pomoc w produkcji przeciwzapalnych steroidów.

Stopy można uciskać knykciami palców dłoni,
jakimś oble zakończonym drewnianym lub plastikowym kijkiem,(końcówka starej szczoteczki do zębów)
albo toczyć, uciskać stopą na podłodze małą metalową, plastikową lub gumową kuleczkę- ale tak małą żeby można było trafiać na odpowiednie receptory.
Powodzenia :-)

Odnośnik do komentarza

Zapomniałam- jest o tym w książce, ale powinieneś wiedzieć na już- dieta. wykluczyć wszelkie potrawy zawierając kwas moczanowy- czyli np rosoły, wywary \mięsne.
oraz unikać wilgoci !wygrzewać na słoneczku i przeciwległy biegun- tylko nie jedno zaraz po drugim- wykupić kilka zabiegów krioterapii miejscowej- ja płaciłam 13 zeta za jeden- ale powiem ci rewelacja, tylko spytaj jeszcze lekarza.

no i jeśli masz stan zapalny- obrzęk, gorąco w kolanie -stary babciny niezawodny sposób obkładanie zmiażdżonymi liśćmi kapusty i owiniecie folią i bandażem lub jakąś szmatką - wyciąga zapalenie b. dobrze :)
tak się rozpisałam ale temat mi niestety ostatnio dość bliski, nie tak ekstremalnie jak u ciebie, no więc zaciskam ząbki i staram się nie narzekać :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...