Skocz do zawartości
Forum

Interpretacja wyniku TSH


Rekomendowane odpowiedzi

Odebrałam dzisiaj wyniki tsh i chyba mam niedoczynnośc tarczycy.
Wynik: 4,60 ulU/ml, przy normie 0,27-4,20. Co mam robic, bo tu juz nie moge isc do lekarza, nie mam ubiezpieczenia. Jakie badania mnie czekaja? Mam 22 lata.
i placilam 36 zl za t3 i t4 (nie ft3 i ft4) a wyniki mam tylko tsh i morfologia... pewnie w czwartek beda chcieli mi jeszcze raz pobierac krew a ja czuje ze ta reka jest slaba

Odnośnik do komentarza

wiec moglam od razu zaplacic te 80 zl za ft3 i ft4 ale lekarka powiedziala ze wystarczy t3 i t4 za 36 zl, a tam na wynikach jest tylko tsh i morfologia.... ja przy pobieraniu krwi jestem slaba, a teraz trudno jest mi isc do lekarza, bo mieszkam daleko od domu rodzinnego i nie mam dokumentu ubezpieczenia... a co robic zeby nie tyc? jestem przerazona, a mieszkam tu sama

Odnośnik do komentarza
Gość Daria to ja

ja odkad zaczelam chorowac na tarczyce przytyłam prawie 20 kg teraz biore euthyrox 75 i licze ze jak unormuje tsh to waga zacznie spadac
ja co miesiac robie tsh ft 3 ft4 glukoze i co 3 miesiace usg tarczycy i co miesiac chodze do endokrynologa na dawkowanie euthyroxu
tu masz o dietach:
http://forum.abczdrowie.pl/forum-zywienie-i-fitness/267548,dieta-przy-niedoczynnosci-tarczycy-i-chorobie-hashimoto
http://portal.abczdrowie.pl/dieta-w-chorobach-tarczycy

przy niedoczynnosci tarczycy masz opozniony metabolizm wiec musisz mniej jesc a czesciej wiecej sie ruszac i pic bardzo duzo wody mineralnej 2-3 litry na dzien

Odnośnik do komentarza
Gość Daria to ja

zapomniałam dopisac ze u mnie sie zaczelo tak ze zaczelam tyc byłam senna osłabiona, miałam apetyt a przy tym byłam taka jakby zmęczona nieregularny okres np co 3 miesiace itp tyle ze ja miałam tsh ok. 6 Ty jak nie zaczniesz leczyc tez Ci tak skoczy

Odnośnik do komentarza
Gość Daria to ja

sucha skóra nawet bardzo sucha zwłaszcza na łokciach i kolanach to normalne przy tarczycy endokrynolog pewnie bedzie ogladala lokcie. I wypraszam sobie ze jestem gruba ja jestem po prostu kobieta rubensa ;))
a tak na serio - przeciez nie tyjez z jedzenia tylko z tarczycy nie unikniesz tego tak samo jak cukrzycy na ogol są grubi.
jedyne co mozesz robic to duzo sie ruszac, jesc niskotluszczowe rzeczy no i leczyc sie tak zeby tsh bylo ok 2 bo tyle powinnas miec w tym wieku. pewnie dostaniesz euthyrox 25 na rozgrzewke

Odnośnik do komentarza
Gość Daria to ja

pij duzo wody i obserwuj czy regularnie korzystasz z toalety bo metabolizm moze sie zatrzymac dlatego pilnuj tego czy cos sie zmienia czy nie jesli nie bedziesz chodzila do wc albo tylko na siku to musisz pic herbatki na prace jelit bo tyc bedziesz od kiepskiej diety i zatrzymania sie metabolizmu wiec musisz obserwowac regularnosc korzystania z toalet ma byc codziennie :)

Odnośnik do komentarza
Gość Daria to ja

to autoimmunologiczna choroba z tego co wiem, nie jest genetyczna zacznij od picia min 2 litrow wody staraj sie duzo chodzic jedz regularnie ale lyzke mniej, jedz normalnie kolacje o 18-19 ale wszystko lzejsze bez majonezu mniej soli mniej cukru itp no i pobudzaj prace jelit ja mam ten sam problem bo ja mam to samo i tak samo mi sie zaczynalo takze wiem co i jak wszystko masz to co ja mialam

Odnośnik do komentarza
Gość Daria to ja

mam 24 lata i jestem tu czesto na forum albo pod tym nickiem albo jako zalogowana dadaaria :)
nie jedz słodyczy bo Ci skoczy cukier i dopieor sie roztyjesz jak Ci glukoze podniesie. Nie wolno Ci słodyczy pocałuj batonika na pozegnanie i rozstancie sie - dla Twojego dobra, uwierz ze wiem co mówie!
To normalne ze jestes ospała - beirz magnez
guzkami i wolem sie nie przejmuj bo przy niedoczynnosci to sie zadko zdarza bardziej przy nadczynnosci. ale usg warto zrobic zeby spr czy plat nie jest powiekszony. a z jakiego miasta jestes? wazne zebys chodzila do endokrynologa ktory co miesiac bedzie Ci sprawdzal tsh i w razie czego regulowal dawki hormonow bo ja tak mam co miesiac morfologia odczytywanie wyniku i co miesiac zmiana dawek dzieki temu mam tsh przy 2 z groszami

Odnośnik do komentarza
Gość Daria to ja

ps.
tak ja wszystkie badania robie za darmo na ubezpieczenie
a co do słodyczy - mozesz jesc ale w malych ilosciach np tylko w niedziele cos slodkiego i malo, bo to bedzie wpsomagalo Twoje tycie
dziwie sie ze Twoja mama bagatelizuje wbrew pozorom powazna chorobe ale Twoj wybor mozesz leczyc mozesz nie leczyc ja tez myslalam ze to niewiele ponad norma az pewnego razu okazalo sie ze juz jest 6 ponad norma i rosnie dalej

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...