Skocz do zawartości
Forum

Pieczenie i drętwienie z tyłu kolan


Gość Ola29a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich :)
Mam na imie Ola i mam 29 lat pracuje w sklepie z obuwiem. Większość dnia spędzam stojąc lub chodząc po sklepie. Nie noszę szpilek ale mały obcasik jak najbardziej. Niestety ostatnio musialam zrezygnowac z ulubionych butów bo mam problem z pieczeniem z tyłu kolan. To nie jest ból, bardziej uczucie rozpierania jakby parzenia gorąca, drętwienia nogi z tyłu na wysokości kolana. Myślałam, że to niedobór magnezu bo piję dużo kawy więc zaczęłam brać magnez z witaminą b6. Niestety pieczenie i te uczucie drętwienia nie przeszło. Czy ktoś spotkał sie z podobnym przypadkiem?
Dodam, że wieczorem jak kłade sie spac i wyprostuje nogi to mam wrazenie że są bardzo cieżkie i że z tyłu kolana są jakby lekko twarde, jakby napuchnięte.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

Opisywane objawy mogą wskazywać na początki niewydolności żylnej. Długotrwała praca w pozycji stojącej lub siedzącej sprzyja problemom z odpływem krwi z kończyn dolnych, dochodzi do niewydolności zastawek żylnych, które umożliwiają przezwyciężenie siły ciążenia i powrót krwi do serca.

W takiej sytuacji warto zwrócić uwagę na to, aby zbyt długo nie stać nieruchomo w jednej pozycji, można co jakiś czas stojąc wspinać się na palce, co usprawnia pompę mięśniową i przepływ krwi. Siadając należy unikać pozycji "noga na nogę".

Aby usprawnić przepływ żylny warto zacząć uprawiać sport - np. pływanie - 1-2 x w tygodniu, w przypadku nadwagi starać się wrócić do prawidłowej wagi ciała, można zażywać preparaty z diosminą i wyciągiem z kasztanowca (np. Diosminex, diohespan), smarować okolice kolan żelem (np. Lioven).

W razie gdyby dolegliwości nie ustępowały, proponuję wizytę u chirurga naczyniowego, który wykona badanie USG układu żylnego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...