Skocz do zawartości
Forum

Niedobór cholesterolu


Gość UreF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio wykonałem badania krwi,moczu gdzie w wynikach jedyne co wyszło no powiedzmy niepokojącego(?) to niski poziom cholesterolu wyniki pokazały 119mg/dl przy czym Min. wynosi 140 a Max. 200.

Lekarz niby mówił, że bardziej mógł bym się martwić gdy bym miał za wyskoki, że niski to nie jest źle choć na internecie doczytałem się że mieć za niski też nie jest dobrze.

Hm czy to jakoś może wpłynąć na mój organizm? czym podwyższyć ten poziom by osiągnąć barierę Minimum? co takiego jeść ? na to.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Obniżony poziom cholesterolu najczęściej wskazuje na nadczynność tarczycy. Niestety nie napisałeś nic o tym jak się odżywiasz i czy podejmujesz jakąkolwiek aktywność fizyczną. Przyjmuje się bowiem, że dorosłe osoby stosujące dietę niskotłuszczową i niskocholesterolową mogą spokojnie osiągnąć wartości całkowitego cholesterolu wynoszące 100 mg/dl i „złego” cholesterolu (LDL) w zakresie 40-50 mg/dl. Skonsultuj się jednak z lekarzem, który kompetentnie to oceni.

Odnośnik do komentarza

Wysiłek fizyczny podejmuje prawie, że co dzień odżywiać się myślę, że w miarę dobrze lekarz stwierdził, że ten poziom jest niski ale lepiej jak jest niski niż miał by być wyższy... nie wiem czy mam się martwić czy czekać rok na kolejne badania w celu porównania czy są jakieś zmiany na lepsze lub gorsze...(broń Boże)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...