Skocz do zawartości
Forum

Hashimoto a odchudzanie


zmora83

Rekomendowane odpowiedzi

Wita,
podejrzewają u mnie Hashimoto. Nim sie o tym dowiedziałam kupiłam plastry odchudzające, na ktorych przeciwskazaniem sa zaburzenia tarczycy i nadczynnosc tarczycy, Plastry skladają się z :
- Rhizona Alismatis,
- Fructus Crataegi,
- Fucus Vesiculosus extract,
- Artificial Moschus,
- Sesami Nigrum,
- Semen Cassiae,
- Semen Sesami Nigrum,
- Woof Resin,
- L-Karnityna.
Czy moge je przyjmować?? podobno sa to składniki naturalne roślinne. dziekuje

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

Nie zalecałabym stosowania suplementów, ponieważ trudno przewidzieć działanie składników roślinnych w przypadku schorzeń tarczycy.

Warto przede wszystkim zdiagnozować problem i jeśli są wskazania zacząć leczenie hormonalne.

W przypadku niedoczynności tarczycy najlepsze efekty przynosi regularne stosowanie wysiłku fizycznego (przyspiesza metabolizm) niż dieta / suplementy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

"Witam , na samym początku chciałbym przedstawić moją osobę mam 20 lat i od 1,5 dowiedziałam sie ,że choruję na hashimoto , jednak moje hormony są całkowiecie wyrównane wyniki z połowy lutego : tsh równie ;1,1 . Mój problem polega na tym ,iż mimo stosowania diety nie mogę schudnąć ! Nigdy nie byłam szczupła zaczełam od stosowania diety South Beach (było to parę lat temu ) przy wzrpscie 174 z wagi 86 schudłam do ok 77 kg , następnie stosowałam rożen ''głupie diety'' kapuściana itd ale waga ani drgneła teraz wiem ,że moze to było spowodowane nie tolerancją warzyw strączkowych. Zaczerpnełam zatem rad dietetycznych (CLO) owszem waga spadła a potem wracała znów mimo stosowania diety. Następnie postawnowiłam stosować tą samą dietę ale ograniczyłam kalorycznośc przez połowe wyszło jakieś 700 kca i jeżdzilam na rowerze po ok 3 h ,do tego siłownia bardzo dużo ruchu schudłam do 63 kg. Teraz waga wróciła do ok 71 kg i mimo iż stosuję dietę 1000 kcal nie moge schudnąc ćwiczę 5x w tygodniu (rower spinning +30 ćw odchudzajace razem ok 90 min x5) Jestem całkowiecie załamana! jestem osoba młoda zalezy mi szczuplejszym wyglądzie a już całkowicie nie wiem co robie źle... mój jadłospis : 1. chleb 60g + chude białko 50g + kawa z mlekiem chudym 100ml 2. chleb 60+30g chude białko 3. mąka, kasza, ryż..35g+100g białka chudego +warzywa 4.50 g białka chudego lub 30g chleba +30g białka ćwiczenia : 5x-6x na tydziień rower lub spinning +30 min siłowe cwiczenia waga ani drgnie.... Bardzo proszę o rade!już nie mam sil walczyć .."

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...