Skocz do zawartości
Forum

Radioterapia a rak prostaty


Gość wo...an

Rekomendowane odpowiedzi

Panie doktorze mój tata ma raka prostaty który został wykryty rok temu.Jego stan teraz się pogorszył , ma przerzuty na węzły chłonne.Leży obecnie w szpitalu bo nie ma siły chodzić bardzo go boli, podają mu tramal ,no i kropluwkę bo nic nie może jeść , wymiotuje jest bardzo słaby.Lekarze powiedzieli mi czy jestem świadomy taty choroby,nie wiem co mieli na myśli wole nie wiedzieć,jak lepiej się poczuje ma iść na radioterapię; moje pytanie;czy to mu przedłuży jego życie i da jakieś efekty, co robić.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Statystyka dowodzi, że radioterapia raka prostaty jest, obok chirurgii wysoce skuteczną metodą leczenia chorych z miejscowo zaawansowanym rakiem gruczolaka stercza. Jednakże ostateczny efekt leczniczy radioterapii raka stercza może ujawnić się nawet dopiero po 20 miesiącach do zakończenia leczenia. Obniża skuteczność tej metody przejście nowotworu poza tzw. anatomiczną torebkę gruczołu i przerzuty do regionalnych węzłów chłonnych.
Stały postęp techniki napromieniania zwiększa efektywność leczenia raka, także powinien zaufać Pan lekarzom.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...