Skocz do zawartości
Forum

Powiększone serce


Gość effelinkaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość effelinkaa

Dzień dobry
mam 35 lat i niestety, na rtg klatki piersiowej wyszło mi powiększone serce. Dokładnie brzmi to następująco:
"sylwetka serca znacznie powiększona"
Leczę się u kardiologa na nadciśnienie i na niedomykalność zastawki trójdzielnej i mitralnej mam też podwyższony cholesterol, glukozę i lekką nadwagę. Teraz zaczełam się martwic tym powiekszonym sercem, wczesniej miałam robione rtg ale nic nie bylo mowy o powiekszonym sercu. Czy to coś groźnego?

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

Prześwietlenie klatki piersiowej pozwala jedynie na podejrzenie, że serce jest powiększone. Aby dokładnie ocenić czynność serca, szerokość jego jam, oraz grubość ścian konieczne jest wykonanie badania echokardiograficznego czyli USG serca.

Skoro leczy się Pani z powodu niedomykalności zastawek z pewnością już przynajmniej raz miała Pani takie badanie wykonane.

Niestety konsekwencją wad serca może być poszerzenie jam serca i jego niewydolność, dlatego też powinna Pani pokazać wynik badania rtg swojemu kardiologowi i poprosić o powtórzenie badania echokardiograficznego.

Należy także pamiętać o regularnym zażywaniu leków, kontrolowaniu ciśnienia, a także monitorowaniu poziomu glukozy oraz cholesterolu.

Pozdrawiam

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...