Forum Zdrowie

Wyrwanie zęba a palenie papierosów

~Khal

~Khal

Cześć. Dzisiaj wyrwałęm zęba. To było jakieś 5 godzin temu. Kiedy mogę zapalić papierosa. Czy mogę zapalić dzisiaj czy muszę poczekać jakiś czas?

RockBaby

RockBaby

ja bym poczekała jakiś cZas ze 2 dni bo inaczej grozi ci suchy zębodół i bedzie ci się kiepsko goić

--

Look in the doubt we've wallowedLook at the leaders we've followedLook at the lies we've swallowedAnd I don't want to hear no more

321 rockbaby Kobieta, 26 lat, Częstochowa
DoctorQuinn

DoctorQuinn

Witaj!
Teoretycznie po wyrwaniu zęba nie powinno się palić, aż do czasu całkowitego zagojenia rany. Palenie papierosów powoduje dłuższe gojenie się rany oraz może być przyczyną powikłań takich jak np. suchodół czy zapalenie okostnej. Jeżeli jednak musisz palić staraj się robić to jak najrzadziej. Ustal sobie, że np. pierwszego papierosa zapalisz najwcześniej 8h po zabiegu. Później pal nie częściej niż co 4-6h. Jeśli możesz rzadziej to pal jeszcze mniej. Pamiętaj, że każdy spalony papieros przedłuży czas gojenia i może spowodować powikłania. Zanim zapalisz papierosa połóż na ranie gazę (taką z jaką wyszedłeś od stomatologa) i delikatnie zaciśnij zęby, aby dobrze przylegała. Staraj się jak najmniej zaciągać i nie przetrzymuj dymu w ustach.

25895 doctorquinn Kobieta, 27 lat, Lublin
Kaja

Kaja

po paleniu dobrze by bylo gdybys wyplukal jame ustna woda albo dentoseptem aby odkazić :)

230 kaja Kobieta, 41 lat, Tychy
~PorannaRosa

~PorannaRosa

najlepiej jakbyś w ogóle nie palił... ale jak musisz to przynajnmiej pal druga stroną

~Gwieździsta

~Gwieździsta

jak można palić drugą strona to jak pal ale się nie zaciągaj...

~hehe

~hehe

Latwo powiedziec "nie palic". Osemki goja sie prawie 2 miesiace, takze watpie ze ktos tyle wytrzyma. Osobiscie po pierwszej ekstrakcji nie palilem 36h - wszystko zagoilo sie super. Teraz mija 47h od wyrwania i dalej nie pale. Chociaz znam osoby ktore i spozywaly alkohol i palily juz 4h po ekstrakcji i nic im sie nie stalo :)

~Piotr Ł

~Piotr Ł

Że też dopiero teraz się dowiedziałem. Dentystka nic nie wspomniałą o paleniu to zapaliłem po 1,5 godz od wyrwania ósemki, bo nie wiedziałem że grozi powikłaniem. Teraz po 4 godzinach znowu se zapale do piwka. Sie zobaczy powikłania trudno, wytrzymać już nie moge.

~blue93

~blue93

łoooo matko, nie wiedziałem że coś się może przez to stać. zapaliłem 5 min po wyjściu od dentysty....

~Rada1

~Rada1

Przynajmniej jakiś bodziec zeby przestac ...

A suchy zebodół tak boli :D ze to co po wyrwaniu to nic :D

Roszpunka

Roszpunka

no to fakt, ja miałam raz tak ( ale nie przez palenie) i nigdy więcej. Najgorszemu wrogowi tego bólu nie życzę...

85428 roszpunka Kobieta, 27 lat, Łódź
~oklka

~oklka

ja wyrwalam zeba 15 minut temu i ide zapalic a jakie wrazenia tonapisze potem xD

~15ka95rt98tk

~15ka95rt98tk

ja mialem wyrwany jakies 3 h temu i wypaliłem z 5 papierosów i póki co jest okej wieczoram sie przepłucze alkoholem i opowiem jutro czy cos sie działo.

~qazws

~qazws

Po wyrwaniu zęba dostałam zalecenie żeby nie palić przez 24h ale to była 4. Nie mam pojęcia jak jest z 8.

~15ka95rt98tk

~15ka95rt98tk

moja dziura po 8mce ma sie świetnie troche wypiłem troche popiekło wypaliłem paczke fajek i zjadłem troche ciastek. z tymi zakazami to ściema !

~sonataA

~sonataA

to nie jest ściema, to że tobie nic się nie stałó nic nie oznacza. Mój narzeczony zroibł jak ty, wyrwał potem poszedł na imprezę i następnygo dnia zwijał się z bólu bo mu się zrobił suchy zębodół. Antybiotyki, srodki przeciwbólowe...

~SebaLbn

~SebaLbn

ja dziś miałem wyrywaną 8,zapaliłem po wywaleniu wacika,mam nadzieję że nic tam złego sie nie stanie,wcześniej jak mi wyrwali 7 to paliłem też po wywaleniu wacika może i tym razem przejdzie,bo nie palić dobę czy 2 to nie dla mnie,dam znac co i jak na czasie:)

SandraT

SandraT

W sumie nie powinno sie palic po wyrwaniu zeba, ale ja nie moglam sie powstrzymac. Pytalam dentyste co sie stanie jak zapale i powiedzial ze jak zapale to dluzej bedzie sie goilo i moze dluzej leciec krew.

92577 sandrat Kobieta, 25 lat, Brzeziny
~lilijka09

~lilijka09

bo każdy inaczej reaguje, ale pomyslmy po pierwsze po coś to mówią ( nie sądze aby to było od tak) po drugie to na pewno nie jest dobre bo samo palenie jest szkodliwe