Skocz do zawartości
Forum

Uczucie gorącej nogi przy żylakach i nieustający kaszel


Gość ry...yk

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ry...yk

Mam 2 problemy w moim organiźmie.1-wszy,to żylaki na dole łydki lewej nogi,które się budowały trzy-
dzieści kilka lat i dalej się b.powoli powiększają.Normalnie jak chodzę gdzieś ok.półtorej godziny,to nic
specjalnie nie czuję.Natomiast gdy chodzę dłużej,tzn.kilka godzin,to lewa noga sprawia wrażenie b.ciężkiej i jest gorąca.Nie chcę operacji chirurgicznej - usunięcia tych żylaków.Mam 72lata i boję się.
Wiem,że można to wyleczyć pijawkami(nie jestem przekonany na 100%).Oczywiście mam na myśli ga-
binet hirudoterapii.Proszę o dokładną terapię?.2-gi problem,to jak kaszlę,to każde moje kaszlnięcie
jest suche i z głośnym świstem.Nie kaszlę wiele razy w ciągu dnia,tak ze dwa ,czy 3razy zakaszlę rano
jak wstanę z łóżka i jestem w szlafroku,później cały dzień nić. I znowu trafia mi się zakasłać przed pójściem spać.Zaznaczam że te zakasłania są b.gwałtowne i silne z głośnym świstem - co to jest???.
Proszę o możliwie dokładną diagnozę-poradę.Te kasłania rano i ok.10-tej w nocy mam już kilka lat.
Pozdrawiam Ryszard

Odnośnik do komentarza

Witam!
Wśród metod leczenia żylaków kończyn dolnych znajdują się metody zachowawcze oraz operacyjne. Leczenie w zasadzie nie jest jednak konieczne u każdej osoby u której żylaki się pojawiły. Zazwyczaj jest niezbędne, jeśli powodują one u pacjenta dyskomfort lub w przypadku pojawienia się powikłań. Leczenie żylaków, a w zasadzie wybór odpowiedniej metody ich leczenia, zależy od stopnia zaawansowania choroby i należy do lekarza. Proszę zatem skonsultować się ze specjalistą angiologiem lub chirurgiem naczyniowym.
A propos kaszlu to zdecydowanie powinien Pan zrobić zdjęcie RTG. Wynik badania umożliwi ocenę przyczyny kaszlu i zastosowanie właściwej terapii.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...