Skocz do zawartości
Forum

Kołatanie serca, wysoki puls i uczucie zimna


Gość ma...b1

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ma...b1

mam 40 lat od 13 lat dokuczają mi kołatania serca puls dochodzi do 190 uderzen na minute , nie lubie zimna bo wtedy tez czuje ze serce szybciej mi bije , przy ataku mam dreszcze czasem cała sie trzese ,nierowny oddech , a gdy wszystko minie jest mi strasznie zimno, w czasie napadu strasznie sie boje i jeszcze bardziej to serduszko mi bije ostatnio to nawet takie mozniejsze jakby uderzenia w klatke piersiowa kiedys mialam robione badania na tarczyce było wszystko ok biore teraz metocard od roku jest mniej tych objawow ale nie znikneły i zauwarzyłam ze wystepują czasem przez tydz potem jest spokoj z 2 czasem 3 tyg potem znowu wracają ostatnio czesto jestem smutna i duzo płacze ale dolegliwosci z serduszkiem mamjuz od wielu lat

Odnośnik do komentarza

Powinnaś zrobic różne badania: morfologie, powtórzyć badania na tarczycę, musisz zrobić ekg, albo holter. Mozliwe, że te objawy, które opisujesz sa z serca, a mozliwe, że sa to objawy wynikające z podłoza psychogennego np. z nerwicy. Zastanów się czy nie jestes nerwowa osoba nie zyjesz w stresie itp. Jesli podejrzewasz ze te objawy moga wynikac z nerwicy, dobrze by bylo gdybys skonsultowala sie z psychologiem, moze terapia moglaby Ci pomoc, ewentualnie niech lekarz przepisze Ci cos na wyciszenie. Pamietaj o odpowiedniej diecie, relaksie i o odpowiedniej ilości snu w ciągu doby. Dobrze by było gdybys zglosila sie takze do ginekologa i zrobila badania pod katem menopauzy. Teraz kobiety bardzo wczesnie przechodza menopauze niektore nawet po 30 rż! Dlatego wykonaj badania jesli wszystko wyjdzie w porzadku zastanow sie czy te objawy nie wynikaja z przyczyn psychologicznych.

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Opisane przez Panią objawy są dość mało charakterystyczne i mogą być wynikiem wielu schorzeń. Mogą mieć zarówno podłoże somatyczne jak i psychogenne. Ponieważ miała Pani jednak liczne badania i aktualnie stosuje Pani Metocard, a objawy nie ustąpiły to skłaniałabym się za ich psychogennym pochodzeniem. Tym bardziej, że aktualnie ma Pani depresyjny nastrój (płaczliwość, smutek). Zdecydowanie polecam konsultację u specjalisty psychiatrii. Prawidłowa terapia takich zaburzeń powinna znieść wszystkie niepokojące Panią objawy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...