Skocz do zawartości
Forum

Alergia na histaminę


Gość Gothka666

Rekomendowane odpowiedzi

Histamina jest uwalniania podczas reakcji zapalnej lub alergicznej. Tak jak ktoś wcześniej napisał, to taka kontrolka, która stwierdza, że mamy na coś uczulenie. Jednym z działań histaminy jest właśnie powstawanie bąbla pokrzywkowego. Moim zdaniem nie chodzi o to, że masz uczulenie na histaminę, tylko na alergen, który miałaś nałożony w tym punkcie, w którym pozostał bąbel pokrzywkowy. Im większy bąbel, tym większa histamina, i tym samym większa reakcja alergiczna na dany alergen.

Odnośnik do komentarza

Wiesz, kilka razy miałam testy alergiczne, z tym, że ja mam bardzo dużo alergii, także też miałam pozytywne wyniki i pełno bąbli ;) Zadziwiłaś mnie tym negatywnym wynikiem szczerze mówiąc. Ale może, tak jak wcześniej pisałam, powstał ten bąbel z tej przyczyny, że histamina została uwolniona przez stan zapalny, bo jednak kiedy robi się testy, to każdy punkt jest nakłuwany, następuje przerwanie ciągłości skóry i powstaje delikatne zapalenie skóry. Ale takie są tylko moje przemyślenia. Długo Ci się już utrzymuje ten bąbel? Masz prócz niego jakieś inne objawy?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...