Skocz do zawartości
Forum

Chemioterapia po norowtowrze nerki


Gość Błękitna sukienka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Błękitna sukienka

Witam,
Moja siostra ma 20 lat i gdy robiła badania wykryto u niej guza nerki. Lekarz powiedizał że to rak wieku dziecięcego czy coś w ten deseń. Nerkę podczas operacji usunięto i wyslano ją żeby określić co to za nowotór. No i wyszła Nephroblastoma. Oto wynik tego co dostałam:
Do badania nadesłano nerkę rozcietą, podtorebkowo guz średnicy 6 cm z licznymi drobnymi guzkami średnicy od 1,5 do 2,5 cm barwy szarawo-żołtawej z wylewami krawymi. W utkaniu typ blasteniczny zajmuje ok. 50% powierzchni obecnie także elementy utkania nabłonkowego.
Komórki nowotworu : viamentyna (+), WT1 (+), wskaxnik proliferacji Ki67 (+) do 40% Brak wykładników anaplazji.
Widoczne naciekanie torebki. Brak wykładników zajęcia szypuły naczyniowej. "
Co oznacza ten opis.
Siostra dostała skierowanie na chemię i tu moje pytanie. Siostra strasznie schudła, teraz wygląda jak cień cżłowieka, jest ciągle zmęczona i bardzo osłabiona. Lekarz zlecił chemię ale obawiam się czy siostra da radę. Ona nie chce jeść bo źle isę czuje i nie mogę jej zachęcić. Po operacji schudła prawie 13 kg. A tu jeszcze ta chemia, nie wiem czy ona jej jeszcze bardziej nie osłabi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...