Skocz do zawartości
Forum

Ból nogi po opuszczeniu w dół po złamaniu kostki bocznej


Gość fa...ly

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj!
Do najczęstszych objawów zakrzepicy żylnej w żyłach nóg należą: znaczny obrzęk nieustający po wypoczynku (zwykle dotyczący jednej nogi, rzadko obydwu) ból i uczucie napięcie bądź rozpychania w obrzękniętej kończynie występuje podczas chodzenia, często również w spoczynku. Mogą pojawiać się także zmiany zabarwienia skóry na czerwonosinawą, czemu niejednokrotne towarzyszy poszerzenie i uwypuklenie żył podskórnych. Niewykluczone, że Twoje objawy mają związek z urazem. Dla pewności udaj się do lekarza.

Odnośnik do komentarza

Witam.
Tydzień temu miałem operację po złamaniu kostki bocznej, założono mi 3 śruby. W szpitalu było wszystko ok podczas chodzenia o kulach nie odczuwałem żadnego bólu. Jednak po powrocie do domu gdy opuszczam nogę czuję ogromny ból w łydce, kostka o dziwo nie boli. Noga jest w gipsie od palcy do biodra, dostaje zastrzyki w brzuch codziennie.
Czy mimo zastrzyków mogła u mnie wystąpić zakrzepica czy to ból spowodowany unieruchomieniem stawu?

Odnośnik do komentarza

~JCS
Witam.
Tydzień temu miałem operację po złamaniu kostki bocznej, założono mi 3 śruby. W szpitalu było wszystko ok podczas chodzenia o kulach nie odczuwałem żadnego bólu. Jednak po powrocie do domu gdy opuszczam nogę czuję ogromny ból w łydce, kostka o dziwo nie boli. Noga jest w gipsie od palcy do biodra, dostaje zastrzyki w brzuch codziennie.
Czy mimo zastrzyków mogła u mnie wystąpić zakrzepica czy to ból spowodowany unieruchomieniem stawu?

Witam!
Najprawdopodobniej dolegliwości są spowodowane przebytym urazem. Nasilenie dolegliwości może wiązać się z zaprzestaniem przyjmowania środków przeciwbólowych, które najprawdopodobniej były stosowane w szpitalu. Nie można wykluczyć innych przyczyn dolegliwości. Dla pewności warto udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego.

Odnośnik do komentarza

Dziś mija tydzień od zlamania kostki bocznej z obu stron prawej nogi Cały czas leżę tylko chodzę do toalety Gdy opuszczam nogę to zaczyna bolec tak rozpierajaco i szczypie mnie kostka Pytanie jak dlugo będzie się to utrzymywać I czy lepiej jest chodzić o kulach czy tylko plackiem lezec?

Odnośnik do komentarza

mam to samo złamałem lewą nogę przy kostce po zewnętrznej stronie.gdy idę do toalety i mam nogę wyprostowaną lecz nie stykającą się z podłożem strasznie szczypie/piecze w okolicach kostki.gdy mam nogę do góry pieczenie przechodzi. dodam jeszcze że im bardziej wyprostuje (nie dotykając podłoża) nogę po urazie to szczypanie się nasila

Odnośnik do komentarza
Gość Skręcenie kostki

Mam to samo tylko że mam nogę w stabilizatorze. Czuję jakby krew napływają do nogi stopa robi się czerwona i czuję ból. Mam zerwane dwa więzadła (III stopnia) minęło już 2 tygodnie od urazu. Stabilizator mam na 5 tygodni. Biorę zastrzyki. Mam leżeć czy chodzić o kulach? Czy to normalne?

Odnośnik do komentarza

Szkoda, że nikt, kto to już przeszedł, nie opowiada o swoich doświadczeniach. Po liczbie takich podobnych głosów sądzę, że jednak to stan normalny. Mam tak samo, jak wszyscy powyżej: złamana noga w kostce boli, gdy ją opuszczam. To szósty dzień po urazie, piecze-szczypie-pali-rozpiera od wczoraj. Obiecuję, że tu wrócę, gdy będzie po wszystkim lub nie wrócę, gdy umrę.

Odnośnik do komentarza

Cześć, żyję. Noga bolała okropnie tak ze 3-4 dni, a potem przeszło. Jest to związane z opuchlizną, która utrzymuje się dosyć długo (choć nam się wydaje, że już po tygodniu w gipsie jest luźno), jeszcze po trzech tygodniach kostka jest gruba. Ortopeda kazał trzymać nogę w górze i nie opuszczać bez potrzeby, nie obciążać, nie narażać się na ból. Należy za to robić ćwiczenia izometryczne, by nie było zakrzepów. Pozdrawiam wszystkich cierpiących. Ja już od 4 dni mam ortezę (2 tyg. po urazie) i jakość życia zmieniła mi się diametralnie. Trzymajcie się!

 

Odnośnik do komentarza

Dopisze się i ja. 6-ta doba po operacji złamania trójkostkowego podudzia. Najgorszy dzień dotąd. Myślałam że będzie coraz lepiej, a dziś boli póki co najmocniej i doszedł rozpierający ból przy opuszczeniu nogi do dołu. Dobrze, że trafiłam na ten wątek bo już zaczęłam porządnie się martwic ze dzieje się coś złego. Trzymajcie się. W końcu będzie lepiej 

Odnośnik do komentarza

W rzeczywistości ból powinien stać się mniejszy. Jedynym bezpiecznym powodem, dla którego ból nasilił się szóstej doby, jest to, że została Pani wypisana ze szpitala, gdzie podano było silniejsze środki przeciwbólowe niż w domu. Innym powodem jest dłuższy pobyt z opuszczoną nogą. Jeśli to nie jest powód, powinieneś udać się do lekarza. W 6. dobie po zabiegu nie powinno dojść do postępującego narastania bólu. Ból i obrzęk mogą utrzymywać się do 6 miesięcy, ale powinny stopniowo, choć powoli, zmniejszać się.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza

@Viktor Kotiuk dziękuję za odpowiedź. Mi również wydawało się, że z każdym dniem powinno być lepiej. Ale chyba rozpracowałam w czym rzecz. Zeszła trochę opuchlizna, w gipsie zrobiło się luźniej i stąd ból przy opuszczaniu nogi - gips lekko zjeżdża i opiera się na chorych miejscach. Potem nawet kiedy już siedzę noga jeszcze przez jakiś czas boli. Pozdrawiam.  

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...