Skocz do zawartości
Forum

Odbite pięty


Gość fajka

Rekomendowane odpowiedzi

Mój mąż pracuje na budowie. Od jakiegoś czasu skarży się na ból pięty i śródstopia. Myślę, że może miec odbite pięty. Wchodzi na drabinę, zeskakuje, wiecie jak to na budowach. A to skoczy na ziemia a to na beton itp. Zastanawiam się co teraz zrobić, aby jego nie bolało, czy trzeba z tym iść do lekarza? Mogą byc jakies powikłania?

Odnośnik do komentarza

moim zdaniem możesz mu kupić takie wkładki do butów, które będą amortyzować wstrząsy, powinno pomóc, jest dość szeroki wybór takich akcesoriów, najlepiej to kupić je albo w sklepie medycznym albo takim z butami turystycznymi, oni powinni mieć takie coś

A dragon whisper her name,
on the east.
You win, or you die.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

Myślę, że warto skonsultować się z ortopedą. Przy takiego rodzaju pracy o mikrourazy nie trudno.

Długotrwała praca na nogach sprzyja także rozwojowi zmian zwyrodnieniowych (mogą powstawać tzw. ostrogi piętowe czyli narośla na kości z towarzyszącym stanem zapalnym i dolegliwościami bólowymi).

W profilaktyce jest wazny przede wszystkim dobór odpowiedniego obuwia, utrzymywanie prawidłowej wagi ciała oraz unikanie w miarę możliwości przeciążania stóp.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość gość.14

Dzień dobry. Żeby przeciwdziałać zniekształceniom i przeciążeniom stóp warto kupić dobre wkładki ortopedyczne. W Alto w Gdańsku robią solidne wkładki. Analiza chodu, diagnostyka postawy, skan 3d stóp i specjalna mata pozwalają sprawdzić jak są rozłożone naciski i dobrać indywidualnie zaprojektowane wkładki. Solidnie tak że mogę polecić.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...